В обласній адміністрації дискутували про співпрацю з Європейським Союзом

До Полтави приїхали представники ЄС. Вони розповіли про проекти, що нині допомагають впроваджувати в українських містах, та показали механізм, як заручитися підтримкою іноземних партнерів.

Зміцнення економіки, громадянського суспільства і створення кращого врядування. 

Усе це, запевняють іноземні партнери, і поставили за мету, коли Україна вступила до Асоціації з Європейським Союзом. 350 мільярдів євро вкладень, понад 250 проектів в різних регіонах – таким чином європейці наразі співпрацюють у нашій країні.

Тетяна Шульга, секторальний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні

- Перш за все, проектів допомоги вимушеним переселенцям. Це те, чим ми почали займатись у 2014 році, і ось зараз закінчуємо певну фазу проектів. Один із них відбувався і вже закінчується в Полтаві. Але ще є проекти в Слов'янську, Краматорську, були в Чернівцях, Тернополі тощо.

Майже 12 мільярдів євро витратили тільки на підтримку реформ. А далі – це і співпраця з органами місцевого самоврядування, і величезна кількість проектів і програм: від підтримки малого та середнього бізнесу до культури. Про це звітують представники ЄС в Полтавській обласній адміністрації. Розповідають про механізми співпраці, умови співфінансування і гранти, які залучаються у різні проекти. 

Тетяна Шульга, секторальний менеджер Представництва Європейського Союзу  в Україні

- «Місто-дія» – це київський проект, який займається удосконаленням культурних просторів у місті Києві. Тустань – архітектурний парк у Львівській області. Вони створили такі пленери для митців, організувують спільні культурні заходи. Дуже цікавий проект в музеї Івана Гончара: вони збирають нематеріальний культурний спадок разом з угорськими партнерами.

Представники полтавської влади говорять: досвід і спілкування, що отримали за цей час, – головна складова розвитку і змін для українців.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Головна мета всіх проектів технічної допомоги – це не грошова підтримка, не фінансова підтримка наших перетворень. А перетворень свідомості.

Представники ЄС підготували полтавцям ряд презентацій, розповіли про проекти і теми, до яких є змога долучатися, і нині та ще раз пояснили, як це зробити. Адже на зустрічі були присутні не тільки представники влади, очільники різних управлінь, а й громадськість, підприємці та представники різних організацій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію