В Краєзнавчому музеї презентували фільм про Голодомор

12-хвилинна короткометражка створена спеціально для шкіл Канадським Музеєм Прав Людини у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору». Запрошені на зустріч вчителі історії та правознавства області після перегляду стрічки отримали диски з фільмом у подарунок.

Його немає у мережі. Побачити фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» можна у двох музеях, дотичних до його виготовлення, а тепер – і школах.

Ірина Міщенко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- Безумовно, ми потребуємо, і навчальні заклади потребують, вчителі історії потребують таких коротких, доступних у часі, зрозумілих текстово, насичених змістово матеріалів. І тому сподіваємося, що даний фільм стане у нагоді і для використання у навчальному процесі, і для проведення позашкільних заходів.

Стрічка присвячена пам'яті 7 мільйонів людей, вбитих геноцидом 32-33 рр. Тут доступною мовою пояснено, як вплинули і як могли змінити хід історії засоби масової інформації, і в чому більший злочин – в інформуванні чи замовчуванні. 

Яна Гринько, завідуюча експозиційним відділом Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»

- Історія Голодомору, тобто, короткометражний фільм, який доступною легкою мовою дітям може пояснити, чому Сталін вчинив геноцид, як він це зробив і чому так довго про Голодомор всі мовчали.

Тамара Кливнюк, вчитель права та історії Полтавської ЗОШ №10

- Фільм актуальний. В ньому більше звернена увага на замовчування тоталітарним режимом страшних подій і на долю тих журналістів, які зуміли вперше самі проговорити про ці події відкрито, всупереч сталінській волі.

Рекомендований він і до використання на уроках права, бо порушує тему прав людини та свободи слова.

Фільм виготовляли в Канаді з долученням наукових матеріалів Музею Голодомору. Зараз останній поширює стрічку серед українських шкіл. Її примірники можна отримати безкоштовно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію