Полтавські діти підуть до в'язнів концтаборів і гетто

Такий проект стартує у вересні  на території міста Полтави, села Горбанівки та у Котелевському районі. За його умовами, волонтери допомагатимуть цим групам, а також документуватимуть їх спогади і разом проводитимуть дозвілля.

Полтавці оголошують про старт проекту, розрахованого на два роки. Звучить він як «Організація допомоги маломобільним та немобільним жертвам націонал-соціалізму і передача їх життєвого досвіду молоді шляхом історичного діалогу». Представники Полтавської міської спілки колишніх політичних в'язнів фашистських концтаборів разом з Педагогічним центром «Академія» та керівниками Котелевського району впроваджуватимуть його за фінансової підтримки німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».

Олена Говорова, керівник проекту 

- Його головна мета – збереження пам'яті про злочини націонал-соціалізму і на виконання проектів, що спрямовані на укріплення порозуміння між народами. Фонд був заснований у 2000 році. Його перша задача була – виплата компенсацій примусовим працівникам або їх нащадкам. За період 2000-2007 рік отримали компенсації 1 мільйон 660 жертв нацизму.

Називають і суму, виплачену за цей час, – понад 4 мільярда.

Реалізовуватимуть проект у місті Полтаві, в селі Горбанівка та у Котелевському районі. 

Віктор Колос, голова Котелевської РДА

- Ми з більшістю із них, які проживають у нашому районі, вже попрацювали. Але спогади можна записувати кожного дня, бо люди згадують все новіші подробиці. Все це у майбутньому вильється у книгу і, думаю, не один фільм.

Зокрема, полтавці планують створити книгу пам'яті. Серед основних напрямків роботи, які планують: семінари для волонтерів, проведення зустрічей у Горбанівському геріатричному будинку, відвідування  волонтерами колишніх в'язнів концтаборів і гетто, примусових робітників, військовополонених. Залучати хочуть школярів. Наприклад, у Котелевському районі – десятикласників.

Вікторія Марінець, керівник волонтерської групи

- Таким чином приєднаються до такого популярного нині напрямку, як жива історія. Тобто, збори спогадів очевидців подій. Волонтерська група вже сформована. Діти з ентузіазмом відгукнулися, з такою сердечністю розуміють, що це потрібно робити.

Завершити проект мають у серпні 2019 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію