Будинок по вулиці Грушевського, 14 готовий до опалювального сезону

А разом з ним – іще десятки, які в цьому році дочекались заміни трубопроводів у підвалах. 33 мільйона гривень у 2017 запланували в міській раді на те, щоб капітально відремонтувати підвальні комунікації. Якість робіт разом з мешканцями будинку по Грушевського інспектував депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Будинку по вулиці Грушевського, 14 – 40 років. 2017 його мешканцям запам'ятається особливо – цього року тут вперше провели капітальний ремонт підвальних комунікацій. Голова ОСББ «Алмазний» говорить: вони у прямому значенні тріщали по швах.

Анатолій Поляк, голова ОСББ «Алмазний»

- Проривали майже два рази на місяць, а то й частіше були прориви. І тому приходилось відключати все тепло зимою, де є дітки маленькі. Весь будинок, поки усували ці недоліки.

Звернення до представників команди Андрія Матковського принесли свої результати, і будинок включили до програми на 2017 з ремонту найбільш зношених комунікацій. Тут у підвалі повністю замінили труби, які перекривають всі 6 під'їздів, і зробили нові підведення до стояків.  

Анатолій Поляк, голова ОСББ «Алмазний»

- Були докладені всі зусилля і замінені труби опалення. Значить, труби на гарячу і холодну воду ми власними силами мешканців замінили раніше. Вдячні, тому що це нам, як подарунок. Ну взагалі ми всім зараз задоволені і готові в принципі до початку опалювального сезону.

Де-юре вже рік у будинку діє ОСББ, а де-факто чекали, доки міська влада замінить труби на опалення. Тому з 1 серпня п'ятиповерхівка по Грушевського, 14 знята з балансу ЖЕД №2 і перейшла на самостійну одиницю. Мешканці кажуть: хочуть ще замінити вікна у під'їздах та зробити ремонт під'їздів. В цьому дуже надіються на програми з енерго- і теплозбереження.

Більше 70% полтавських будинків вимагають капітального ремонту мереж, говорить депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- В цьому році з 69 мільйонів більше 33 мільйонів виділено саме на ремонт підвалів і мереж цих, які знаходяться в підвалах. Тому що про яке там енергозбереження ми можемо казати, коли ми втрачаємо тепло, коли ми втрачаємо воду, коли каналізація у нас л'ється прямо в підвалах. В цьому році ми зробили дуже великий крок, і в сотнях будинків сьогодні проводяться такі ремонтні роботи, але зробити треба набагато більше.

Всі будинки, які мають намір перейти в ОСББ, місто передасть у відремонтованому стані, запевняє Андрій Матковський. І говорить: дуже добре, що це в першу чергу потрібно самим мешканцям та ініціативним групам, які звертаються до міської ради з проханням ремонту і контролюють процес до самого фінішу.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Дуже добре, що ці відремонтовані підвали, і так має бути, стояли ще 20-30 років без ремонтів і дозволили дійсно економити на оплаті комунальних послуг.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію