«Майстерня міста» розростається

Протягом 16-17 вересня полтавці у різних районах зібралися на масштабний урбаністично-культурний фестиваль у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та взялися реалізовувати свої проекти з покращення благоустрою. Крім того, у кожному такому мікрорайоні відбулося свято селища чи двору.

Минулого року вони виграли бюджет участі, і вже нинішнього тижня на цьому місці почнуть облаштування парку. Але це – не єдина ініціатива, яку проявляють жителі Яківців. Ще вони виграли проект «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Вікторія Писаренко, голова органу самоорганізації населення «Яківці»

- У нас є перила по Барикадній. Там крутий спуск і підйоми, і ми встановили їх там. За кошти «Інтегрованого розвитку» за сприяння німецько-швейцарського товариства. І встановили огорожу на дитячому майданчику.

Загальна вартість – трохи більше 14 тисяч гривень, 5 із них залучили самі жителі Яківців. А ще купили фарбу, і вже практично перевтілили огорожу довкола дитячого майданчика. Тепер тут – герої мультфільму «Жив-був пес».

Наталія Оскома, розмальовує стіну

- Мені як художнику є де розвернутися. Я просто кайфую, мені вже нічого не треба: ні їсти, ні пити. А з іншого боку – це дуже класно, бо приходили діти, долучалися місцеві. Дехто, правда, фарбою замазався, мов поросятко, і переживав, що мама дома зробить... І це дуже класно, бо дехто приходив і один раз, і другий, і третій.

А у вихідні люди збираються на свято. 4-тисячна громада об'єднується довкола нового і традиційно.

Сергій Дудко, заступник голови Київської районної у м.Полтаві ради

- Від найменшого до найстаршого жителя люди дійсно об'єдналися. Всі долучилися до цього заходу: від мала до велика. Представлені вироби корінних жителів нашого селища, долучилися до нас учні школи. І запланована розважальна програма для дітей, і концертна програма.

А це вже двір у Полтаві, в мікрорайоні Левада. Жителі трьох будинків – Рибальського, 12,14 і 16 – теж святкують. Колись тут було велике футбольне поле, з часом від нього лишилась тільки галявина.

Назар Скриль, грає у футбол

- Кожен день після школи я граю в футбол. Ворота – це он, дерево і сині штанги.

Так займаються хлопці у тутешньому клубі «Патріот».

Тетяна Ярослав, педагог-організатор ДЮК «Патріот»

- Тільки вчора у нас був турнір між дитячо-юнацькими клубами всього міста. А це 15 команд. Наші хлопці в середній ваговій категорії здобули 3 місце, а у молодшій – перше.

І ось сьогодні у дворі з'явилися нові ворота і бруси. Проект вартістю 12 тисяч гривеню, де 7 тисяч зібрали самі полтавці.

Євген Нагорний, голова органу самоорганізації населення «Мікрорайон Левада»

- В рамках «Майстерні міста» GIZ запропонували підтримати деякі маленькі проекти по районах. Я цією можливістю скористався, ми подали проект до комітету, і він був одобрений і профінансований.

Якщо маєте свої ідеї – експерти радять звертатись до організації «Інститут розвитку міст» чи до секретаря міської ради Оксани Деркач. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Це перший такий досвід співраці, і реалізують 4 таких проекти: на Вороніна, Яківцях, Малобудищанському і на Леваді, по провулку Рибальському. У перспективі, я думаю, будуть знаходитись ще активні люди. Якщо ви про це розповісте, я думаю, ще хтось побачить і захоче теж долучитися до цієї активності. Бо активна громада – це вже запорука успіху. Бо разом можна досягти більше, ніж одному.

Зокрема, на Вороніна обладнали шість зупинок громадського транспорту, встановили лави для очікування, розписали стіни зупинки в етнічному стилі. А у мікрорайоні Малобудищанський провели спортивно-розважально свято, конкурс малюнка «Яким я бачу свій мікрорайон» для дітей та юних полтавців, і встановили додатковий елемент на дитячому майданчику – будиночок для ігор малечі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію