Полтава – Львів: освітяни співпрацюватимуть із львівським центром для дітей із вадами зору

Джерело: Полтавська ОДА

Керівники органів управлінь освіти районів та об'єднаних територіальних громад Полтавської області приїхали на Львівщину на запрошення місцевої ОДА. У межах візиту управлінці освітніх відділів полтавського регіону відвідали всеукраїнський реабілітаційний заклад для дітей із вадами зору.

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації запропонував делегації освітян Полтавщини завітати до місцевих закладів. Першим пунктом призначенням обрали навчально-реабілітаційний центр «Левеня» у Львові, передає Полтавська ОДА

Заклад з’явився в 1996 році з ініціативи кандидатки наук, завідувачки кафедри корекційної педагогіки Інституту післядипломної освіти Віри Ремажевської.

Жінка звернулася до міської влади з проханням виділити приміщення двох дитячих садочків, що на той час не функціонували, під експериментальний навчально-реабілітаційний центр. Уже 21 рік тут піклуються про дітей з вадами зору.

«Спочатку центр став школою-садочком, у 1999 році його перевели в статус навчально-реабілітаційного. А вже у 2007 ми перейшли в обласне підпорядкування. Ми вважаємося експериментальним закладом Міністерства освіти і науки України. Таких на території нашої країни більше немає. Тому до нас приїжджають діти з усіх областей та навіть із сусідніх країн. На створення цієї установи мене підштовхнули особисті обставини. Адже, коли хочеш допомогти рідній людині — берешся за справу власноруч,» - поділилася Віра Ремажевська.

Наразі заклад працює в двох корпусах. До установи приймають пацієнтів з 3-х тижнів, за потребою вони перебувають тут до 10-12 років. Центр проводить діагностику дітей до 16 років. Для тих, кому не вистачає місця у закладі, проводять інтенсивну двотижневу реабілітацію.

Центр розраховано на 200 дітей, які живуть тут постійно, окрім вихідних. Принципова позиція директорки – діти мають проводити вихідні вдома з рідними, адже це допомагає їхньому скорішому одужанню. У залежності від віку та вад, діти в«Левеняті» займаються не тільки з професіоналами, а й батьками.

До НРЦ потрапляють не лише діти із зоровими проблемами, а й такі, у кого є додаткові хвороби: ДЦП й вади слуху. У закладі працює 70 освітян та медпрацівників. Після завершення курсів лікування діти йдуть до класів з інклюзивною формою навчання звичайних шкіл.

Після проходження лікування, у 60% юних пацієнтів спостерігається покращення здоров’я. Тут зір стабілізується: з 5 відсотків його відновлюютьдо 50, з 30 до 90%.

«На жаль, в нашій області теж є діти з вадами зору. На Львівщині навчилися з цим боротися, лікувати. Відвідавши цей реабілітаційний центр, ми побачили реальні результати праці медиків та педагогів. Готові везти ці знання додому й втілювати такі важливі соціальні проекти. Ми домовилися про співпрацю: керівник закладу надасть нам необхідні матеріали для роботи з дітьми із такими проблемами. За необхідністю, наші медики та корекційні педагоги їздитимуть до цього центру для перейняття досвіду,» - прокоментувала директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію