У Червоних казармах поселяться нові власники

Міські депутати прийняли рішення передати з комунальної власності у державну історичні будівлі. І запевняють: якщо все піде добре, там навчатимуть нацгвардійців. А ще з Нового року обіцяють взятися за Кадетський корпус. Про це під час та вже після сесії розповів міський голова Олександр Мамай. В останній день тижня двох міських депутатів встигли відкликати, а кілька їх колег оголосили про добровільний вихід з партії.

168 мільйонів – на стільки власних надходжень розраховують керівники Полтави до кінця цього року. Плюс – субвенції. Загалом – понад 350 мільйонів. Їх розподіляють на сесії міської ради.

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- Кошти спрямувати на виконання поточних ремонтів навчальних закладів №№: 23, 40, 43, 63. 400 тисяч спрямувати на табір «Супутник», на придбання поточних ремонтів та придбання матеріалів. 4 мільйона 800 тисяч гривень – на організацію одноразового дитячого харчування учнів 1-4 класів. 600 тисяч гривень – на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт та заміну віконних блоків закладів освіти.

Бюджетні кошти планують витратити в основному на соціальну сферу для полтавців.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради 

- Сьогодні, наприклад, пологовий будинок: там мільйони гривень отримують на реконструкцію і сучасне обладнання. І я впевнений, він буде найкращим в Україні. Ми 18 мільйонів даємо сьогодні галузі медицини. Ми не можемо вплинути сьогодні на зарплатні та реформу, але ми сьогодні робимо реконструкцію всіх наших медичних закладів.

Крім того, продовжують ремонти доріг та житлового фонду. Серед питань, які підтримують депутати, – і передача історичних Червоних казарм з власності міста до держави. Півроку тому, розповів міський голова, ними зацікавилось командування Національної гвардії.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Вони хочуть взяти ці Червоні казарми, повністю відремонтувати і повністю проводити там навчання тих нацгвардійців, які проживають у місті Полтаві. Якщо це дійсно вийде – я буду одним із задоволених мешканців територіальної громади. Бо та розруха – ви ж розумієте, це буде той же Кадетський корпус.

До речі, на цій сесії збиралися виділити гроші і для порятунку цієї споруди. Зокрема, на проект для ремонтів у межах консервації.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Але для того, щоб розпочати проектні роботи, треба упорядкувати землю. Жоден проектант не візьметься за ті роботи. Тому на цій сесії було прийнято рішення. До Нового року земля буде впорядкована, ми виділим на свята цей мільйон в бюджет. За свята зробимо проект, в першу чергу, даху. І навесні, як дасть бог, розпочнемо роботи, в першу чергу, даху.

А ще міський голова запевнив, що збільшення вартості проїзду поки що не на часі. Хоча Антимонопольний комітет дав добро, міські фахівці ще вивчатимуть доцільність. Розглянули депутати трохи менше 80 питань. Утім, голосування пройшло швидко. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- У нас сесії почали проходити більш консолідовано. Це радує, бо немає такого чіткого розмежування між фракціями. Іде голосування. І це означає, що депутати зараз більше підходять до голосування з урахуванням господарської значимості до тих питань, які виносяться.

Під час сесії обговорювали і питання відкликання двох депутатів з лав  Соціал-демократичної партії – Дениса Поліщука та Сергія Луценка. Міський голова повідомив, що до міськради надійшов документ щодо їх відкликання. Депутатам надали слово, аби озвучити свої думки з цього приводу. Підтримати їх прийшли на засідання мешканці Полтави та колеги. Зокрема, депутат міської ради Ярослав Мартинюк та Київської райради Валентина Теплінська оголосили про свій вихід із лав партії СДП.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію