Пентограма на Краєзнавчому музеї, піонери на театрі Гоголя та будинок для коханки

У Полтаві пройшла інтерактивна екскурсія містом. Майже тисяча полтавців зібралась у центрі міста, щоб побачити своє місто іншим. 3 кілометри та 2 години – така математика екскурсійного маршруту.

Полтава, про яку не знали. Це Театральна площа. Звідси і починається екскурсія «Вуличні реалії». Перша локація – театр імені Гоголя. І одразу перший цікавий факт: на фасаді будівлі – піонери, мали ж бути козаки. Але тоді вирішували не архітектори, а політіки. 

Катерина Бабіч, організаторка екскурсії

- Тут сьогодні і Гоголь оживе, і познайомляться люди з Вайнгортом, і завітаємо до окуліста Гейзера, і побачимо ми Кричевського, побачимо багато історичних осіб, які будуть театралізовано-інтерактивно поєднані в екскурсію.

Тут – кілька сотень полтавці, можливо, й тисяча. Навіть для місцевих мешканців деякі місця відкриваються по-новому. Наприклад, Полтавська обласна філармонія. Раніше тут була Велика хоральна синагога – в 1856-ому. 

Маргарита Блам, режисер театру єврейської общини в Полтаві

- Філармонія – це у минулому харальная синагога. Це була дуже знакова будівля. Там був Рабин, який об'єднував біля себе всіх євреїв. До нього приходили за порадою.

А це пам'ятник коханню – будинок Бахмутського. На початку ХХ століття його звів відомий полтавський підприємець. Згодом будинок націоналізували, потім поділили на комунальні квартири. Зараз він пустує.

Ігор Сорока, організатор екскурсії

- Історики говорять, що цей будинок Бахмутський побудував для своєї коханої. Він дуже багато подорожував, поринув в атмосферу Сходу.

А далі – ще кілька локацій: церква Стрітенська, фотоательє Йосипа Хмелевського, славетний Краєзнавчий музей, біля якого розташувався його автор.

Антон Нестеренко, актор в екскурсійному маршруті

- Краєзнавчий музей – це колишній будинок губернського земства. Він збудований у 1891 році. Це перша будівля у стилі модерн. Тут, бачите, багато мозаїк, трошки містичних знаків, таких, як пентограми.

2 години символічними місцями, 3 кілометри пішки. Такими були «Вуличні реалії».

Катерина Бабіч, організаторка екскурсії

- Цінність цієї екскурсії – те, що полтавці об'єднались. Ми не професійне туристичне агентство. Тут просто на «клич» зібралися. Але ми цим і пишаємось. Бо це і є справжня Полтава, а це її талановиті полтавці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію