У Полтаві з'являються спортивні комплекси для занять воркаутом

Нагадаємо, проект «У здоровому тілі – здоровий дух!» став переможцем конкурсу в рамках реалізації міської програми «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у Полтаві на 2016-2020 роки». За ідею популяризації здорового способу життя свої голоси не пошкодували полтавці, а підтримала міська влада. Чергове свято спорту та грації пройшло у парку Матері і Дитини.

Соціальний проект, який вже полюбили полтавці, бо самі голосували за нього. «У здоровому тілі – здоровий дух!» – проект, який має два спрямування. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Перший - це в рамках цього проекту були закуплені і встановлені перекладини у дворах міста. А другий - це виховний і демонстраційний, можна так сказати. Спортсмени, які подали цей проект на програму «Бюджет участі», вони хочуть показати батькам і дітям, що здоровий спосіб життя - це добре, це класно. І хочуть заохотити дітей, які сьогодні сюди запрошені разом з батьками, вступати в секції, займатись спортом.

Юрій Мороз, керівник ГО «Центр спортивних єдиноборств US chempion» 

- І також ми установили 6 спортивних споруд по різним районам міста для того, щоб діти, ті, які не мають можливостей ходити в спортивні секції, всі зараз знають, що якщо там якийсь фітнес-клуб, не кожен може собі це дозволити, тому ми поставили спортивні споруди, щоб діти займались. І якщо ми можемо хоч трішки краще зробити, ми намагаємось це робити.

В рамках цієї програми за бюджетні кошти були придбані татамі. Щоб випробувати користь такого проекту, на заходи запрошують всіх: і спортсменів, і циркачів, і гімнастів.

Серед проектів-переможців минулого року – й інші подібні. Так, говорить Оксана Деркач, цього тижня на Вороніна розпочнеться встановлення дитячого майданчика. Чекають обновки і на мешканців селища Яківці, мікрорайону Половки. По ще одному – «Полтава велосипедна» – вже визначений підрядник, тому до кінця вересня у Полтаві будуть встановлені велосипедні парковки, з'являться станції технічного обслуговування. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Я рада, що всі проекти в межах року, які повинні за положенням бути, вони реалізуються. В цьому році ті 92 проекти, які подали мешканці, я надіюсь, будуть підтримані в цьому році в листопаді під час голосування більшою кількістю полтавців.

Більше 80% їх теж пов'язані із поліпшенням благоустрою, багато цього року і освітніх проектів. А ще – фестивальні, зокрема, популярні у Європі фестивалі вуличної іжі. 

Нагадаємо, у минулому році на конкурс було подано 56 проектів, із яких 12 перемогли. 

Артем Іванюк, фахівець КО «Інститут розвитку міста» та координатор проекту «Партиципаторне бюджетування»

- 8 проектів, будемо так називати їх, це інфраструктурні: поліпшення благоустрою, це спортивні майданчики, сквери. Один – великий проект, це реконструкція і очищення берегу, один проект освітній – «Знай свої права».

Найближчим часом планується будівництво спортивних майданчиків. Артем Іванюк говорить: цьому передував довгий шлях, пов'язаний із проектно-кошторисною документацією. Але організатори запевняють: до початку дощів всі ці майданчики встановлять.

Стрічка новин