З квартир полтавців злодії викрадають здебільшого гроші та прикраси

З початку року в області зареєстровано 622 випадки проникнення до помешкань громадян. Найчастіше квартирні крадіжки зловмисники скоюють шляхом злому серцевини замка та підбору ключа. Як можна уберегти своє майно від крадіїв – поліцейські розповідали на прес-конференції.

622 квартирні крадіжки в області. За двома з половиною сотнями правопорушень встановлені особи зловмисників. Лідером в регіоні за кількістю скоєних проникнень до помешкань громадян є Кременчук, на другому місці Полтава. Із квартир, кажуть поліцейські, злодії виносять зазвичай ті речі, які важко ідентифікувати.

Олександр Лиманець, заст. начальника відділу розкриття злочинів проти власності УКР ГУ НП в Полтавській області

- Це гроші. Ювелірні вироби теж забирають, але, як показує практика, вони або здають їх в ломбард в деяких випадках, або здають на переплавку приватним ювелірам, і потім це просто виходить комок «драгметалу». Деякі, які дуже хвилюються за свою безпеку, намагаються брати тільки ювелірні вироби або гроші, ті, що вважають, що у них є ринок збуту для побутової техніки або інших цінних речей, наприклад, дорогоцінні шуби... Якщо в них є канал, вони їх беруть.

Потрапляють до помешкань зловмисники шляхом злому серцевини замка, підбору ключа або віджиму пластикового вікна. Останній спосіб здебільшого стосується квартир, які розташовуються на перших поверхах будинків і не мають захисних грат. Пластикові вікна досвідчені «домушники» ззовні відкривають за 30 секунд. Уберегти майно від крадіжок, кажуть правоохоронці, може допомогти дотримання елементарних правил: встановлення надійних дверей з різними типами замикаючих пристроїв, обладнання вікон гратами тощо. Громадяни також мають бути пильними до незнайомців, які заходять у під'їзд. Іноді допомогти впіймати злодія поліції допомагають сусіди, які вчасно повідомляють про підозрілих осіб.

Олександр Лиманець, заст. начальника відділу розкриття злочинів проти власності УКР ГУ НП в Полтавській області

- В Карлівці було затримано квартирного крадія. Благо те, що сусіди побачили особу, яка пересувається, викликали поліцію. Поліція зреагувала. Затримала злочинці. Він встиг скоїти квартирну крадіжку, але при ньому було виявлено знаряддя злочину – відмички. Вони попередили скоєння квартирної крадіжки.

Затримувати самотужки потенційно небезпечних злочинців правоохоронці громадянам не радять. Головне, говорять в управлінні, швидко повідомляти про ймовірних квартирних крадіїв до поліції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію