«Майстерня міста – 2017» стартувала!

Міський чотириденний фестиваль відкрився для громадських організацій, підприємств та небайдужих полтавців. Воркшопи, майстер-класи, квести, концерти – це все відбуватиметься у рамках заходу. Полтавський міськвиконком, Інститут розвитку міста та німецька компанія GIZ вже вдруге об'єднали свої сили, щоб у самому центрі міста влаштувати платформу для спілкування. Проходить «Майстерня міста» у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

З велодоріжками та вертолітним майданчиком, із зеленою зоною та місцями відпочинку. Такий вигляд має мікрорайон «Левада». Щоправда, поки на макеті. 

Лариса Семеняка, директор Центру позашкільної освіти

- Це папір, це тканина, нитки проволока. Різна техніка, різні матеріали. Ми б хотіли, щоб наша «Левада» була такою у майбутньому. Доступною, гарною, зеленою, чистою, екологічною для нашого населення.

«Для втілення мрії потрібні кошти», – кажуть автори макету. І сподіваються, що чиновники звернуть увагу на цю ідею. 

Це, до речі, Театральна площа. Тут проходить фестиваль «Майстерня міста». Громадські організації, підприємці, активісти – тут всі можуть продемонструвати свої ідеї розвитку Полтави.

Ірина Брижань, регіональний координатор проекту «Інтегрований розвиток міст»

- Ми хочемо зробити наше місто затишним, привабливим, з розвинутою економікою до 2030 року. Саме на це і направлені дискусії та направлені напрацювання проекту.

Це така платформа для спілкування. Тут впродовж 4 днів відбуватимуться публічні обговорення, воркшопи, майстер-класи, кінопокази. Всього – 40 різнопланових заходів. Для дітей – квести та екскурсії, а от дорослих запрошують до інформаційного павільйону. Там говоритимуть про актуальне: ОСББ, енергоефективність, облаштування міста. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Основне завдання – поінформувати полтавців і долучити їх до розвитку міста як ідеями, так і підтриманням тих ідей, що вже є. Тут можна отримати й інформацію, і самим внести пропозиції.

Це все для того, щоб Полтава стала мобільнішою, привабливішою та креативнішою. Особливу увагу цьогоріч приділяють темі «доступності» міста для людей з інвалідністю.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»

- Полтава за критерієм «доступності» не є взірцевою в Україні. Щоб Полтава була зразковою, потрібно дуже багато працювати.

Окрему нішу фестивалю займає проект «Бюджет участі». За міські кошти полтавці можуть облаштувати якусь частину міста. Потрібно лише подати свої ідеї. Місцеві презентуватимуть їх під час фестивалю.

Юлія Городчаніна, учасниця «Бюджету участі»

- «Прирічковий парк – берег, що належить громаді» – це є проект по благоустрою прирічкової зони парку. Проект передбачає облаштування пляжу, спуску до прирічкової зони. Це гравійні доріжки, освітлення. 

«Майстерня міста» відбувається вже вдруге. За 4 дні тут планують прийняти 6 тисяч людей. А для небайдужих полтавців підготували бліц-анкетування. 

Карина Якименко, волонтер фестивалю «Майстерня міста»

- З цих анкет ми хочемо дізнатися, як і що потрібно поліпшити у нашому місті. Питання про загальний вигляд мікрорайону, в якому мешкає людина, умови, велодоріжки, спортивні майданчики. Оцінку можна поставити від 1 до 6.

«Майстерня міста» триватиме до 17 вересня. Програму фестивалю та інші подробиці можна дізнатися на сайті Полтавської міської ради.

Зазначимо, під час закриття фестивалю на полтавців чекає приємний сюрприз – розіграш призів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію