50 бізнес-леді продемонстрували діловий потенціал

Українські жінки з 7 регіонів країни з'їхались до Полтави, щоб поділитися своїми досягненнями у підприємництві. Вишивані речі, ексклюзивні меблі, медична допомога, їстівні картини – все це бізнес, створений жінками. Більшість з них – з числа внутрішньо переміщених, але кожна має бізнесовий потенціал. Демонстрували його у рамках Форуму для ділових та професійних жінок.

- Нам не було куди їхати, роботи не було, грошей не було, їхати не мали куди, бо родичів не мали.

Анна Півкіна – переселенка, а ще – багатодітна мати. Має сімох дітей, а ще – хоббі – хенд-мейд. Цим вона і заробляє на життя.

Анна Півкіна, підприємець 

- Коли я потрапила в Чернівці, там місцеві жителі збирали переселенців і допомагали їм освоїтися. Там казали так: «Дівчата, займайтеся творчістю, ручною роботою. Це приносить гроші».

Жінка так і зробила. Тепер її віночки знані на всі Чернівці. 

А це ще одна бізнес-леді – Ольга Літус. Вона займається флористичною мозаїкою. Ця техніка – її власна і запатентована. На одну флористичну картину витрачає по кілька місяців.

Ольга Літус, майстер народної творчості

- Це нова робота – галльський півень. Він символізує Францію. Ось це – абрикосові кісточки, далі йде насіння огірка. На кожній кісточці – розпис з 3 кольорів.

Ця виставка проходить у рамках Форуму професійних жінок. Ті, які називають себе бізнес-леді, і ті, які мають діловий потенціал, демонструють його. Більшість з них – з числа внутрішньо переміщених.

Лариса Худаковська, партнер Форуму ділових жінок

- Жінки залишились без нічого. Вчора в них було майбутнє, а сталось так, що нічого не залишилось. Але вони, не зважаючи на це, йшли вперед, не дивились на те, що залишилось позаду.

Тут – понад 50 жінок з різних регіонів України: Харків, Дніпро, Суми, звичайно, Полтава. Тут представлені різні види підприємництва: від текстилю до медицини. 

Вікторія Курилко, голова ГО «Інститут гендерних трансформацій»

- Всі вони тут, і всі вони готові до співпраці. Ви уявляєте, яка це буде потужна сила для об'єднання, консолідації, підтримки жіночого підприємництва?! І найголовніше – спільного лобіювання позитивних змін. Щоб рівень життя українок став кращим, ми спільно будемо робити соціальні, політичні, економічні зміни.

Цей захід – результат роботи кількох громадських організацій. Більшість з них виступають за інтеграцію жінок з числа ВПО в громаду. А серед гостей – представники міжнародних організацій: Посольства США та Великобританії, Місія ОБСЄ, Представництво НАТО.

Тара Холл, прес-аташе Посольства США в Україні

- Цей Форум показує, що жінки можуть зробити все своїми руками. Наше завдання: допомогти їм у подальшому розвитку. На подібних форумах я вже бувала, наприклад, в Нідерландах.

Не тільки виставка, а ще й конференція та підписання Меморандуму про співпрацю між громадськими інститутами п'яти регіонів. Тепер жіноче лідерство ще й задокументоване.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію