Зберегти дітям кров

В дитячій лікарні аналіз цієї речовини робитимуть лише за 15 секунд. При цьому визначатимуть 22 показника, і всього за однією краплиною. Німецький апарат – аналізатор – у середу офіційно представили як новинку Полтавської обласної клінічної лікарні. Медики говорять: заклад отримує обладнання такого рівня вперше. І головне, що він зможе зберегти від додаткової втрати крові найменших дітей, наприклад, передчасно народжених.

Розміром з невеликий ящик, новий апарат – нечувана донині річ для дитячих лікарів. Він, кажуть медики, берегтиме найдорожче – дитячу кров.

В Полтавській обласній лікарні є реанімаційне відділення. Тут виходжують пацієнтів і з патологіями, і передчасно народжених. Одним словом – найменших дітей. І найпоширеніший аналіз, яким користуються, – забір крові. Беруть матеріал з пальця чи вени. Але цей апарат вимагає його мінімум.  

Наталія Кінаш, головний лікар Полт.обл. дитячої клінічної лікарні

- Дає можливість визначити гематологічні показники, тобто, якість еритроцитів, лейкоцитів, визначити гемоглобін з капілярної крові. Тобто, яка забрана з пальчика дитини. Одна краплина крові дає можливість визначити показники по 22 параметрам. Це дуже круто для цієї машинки. Тобто, мінімум. Бо для оцієї малої ляльки, в якої 1,5-2 кілограма ваги, щоб відновити оту краплину крові, потрібно досить багато часу.

Аналізатор гематологічний автоматичний. Плюс – повний комплект реагентів. Виробництва Німеччини, вартістю 319 тисяч гривень. Подарунок отримує обласна дитяча лікарня. Офіційно передають – представники банку, в якому на благодійний фонд кошти пожертвували клієнти та губернатор. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- У нас сьогодні дуже якісний склад медичного персоналу. Всіх закладів. Але нам сьогодні дуже шкодить, що нам недостатньо обладнання. Цей апарат дасть нам можливість (бо діти – категорія чутлива до болю) зменшити больове навантаження, і дати можливість дітям відчувати себе захищеними і в будівлі лікарні.

Медики зізнаються: вже встигли спробувати апарат і зауважень не мають. До всього аналізатор працює дуже швидко.

Наталія Кінаш, головний лікар Полт.обл. дитячої клінічної лікарні

- Один аналіз робиться 15 секунд. І в одну годину можна запустити на поток 80 досліджень. 80 аналізів – за одну годину! Тобто, якщо ми налаштуємо, нам 2 години вистачить, щоб пропустити всю свою навантаженість своєї лабораторії. Але за наявності, що будуть же реактиви. Будемо старатись купувати його, рідні, виробника.

На скільки аналізів вистачить реагентів до аналізатора – лікарі ще не знають. Для цього їх мають використати, а потім – обрахувати середній показник. Вартість необхідних матеріалів ще не дізнавались.

На стаціонарі обласної клінічної лікарні за рік проліковують близько 5 тисяч пацієнтів. Ще півтисячі дітей щодня приходять до поліклініки. 

Стрічка новин