Вже за рік у Полтаві з'явиться сучасний кардіологічний центр

Його приєднають до вже існуючого кардіодиспансеру. У 2016 році заклали капсулу та розробили проект, згодом почали реконструкцію. Зараз центр не готовий почати роботу на повну, та необхідне сучасне обладнання вже закупили. Фінансують зведення за державні та обласні кошти, а на завершення робіт, стверджують урядовці, чекає вся Україна.

Україна – серед аутсайдерів за показником смертності від серцево-судинних захворювань. Через хвороби серця щороку помирає понад 400 тисяч українців. Ця цифра невтішно зростає. І все ж «білі» плями в галузі медицини є.

Костянтин Руденко, головний кардіохірург МОЗ України

- Щорічно ми приїджаємо на Полтавщину, дивимось, в якому стані інтервенційна кардіологія, кардіохірургія. Щороку спостерігаємо здобутки. Почали лікувати гострий інфаркт міокарда, запровадили телесистему, почали ритмологічні процедури.

Потужна та прогресивна. У Полтавській області рік тому почали будівництво нового кардіологічного центру. Вже існуючий кардіодиспансер не справлявся з навантаженням. 

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- Щодо темпів будівництва, ми сподіваємось, у наступному році центр відкриємо. Це безпрецидентний проект для Полтавської області та один із пріоритетних в Україні.

Проект кардіологічного центру розробили ще 2016-му. Майже рік будівельники займалися реконструкцією помешкання, медики та чиновники працювали над закупівлею сучасного обладнання. На медичні апарати вже витратили понад 6 мільйонів доларів.

Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук

- Залишається: оснащення центру та підготовка кадрів на базі Інституту ім. Амосова. Так питання серцево-судинних патологій буде вирішено. Це дасть можливість виконати програму «Інфаркт, стоп!» та підключити програму «Інсульт, стоп!».

Головні заповіді майбутнього центру – фінансова доступність, сучасні технології, європейські стандарти.

Стрічка новин