Полтавських рятувальників почали вітати із професійним святом

Відбудеться воно найближчої неділі, але традиційно представники влади відзначають кращих працівників трохи раніше. Такі урочистості вже відбулися у середу в обласному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій. Крім звичних почесних грамот та знаків, цьогоріч рятувальники отримали багато різних подарунків: і для роботи, і для особистого життя.

Усі поспішають до рятувальників – із подарунками.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні приємно те, що ми спільними зусиллями переобладнали 10 квартир: із нежитлових. І зараз вони отримають сертифікати на житло. 10 сучасних квартир будуть у наших пожежників. Сьогодні ми передали автомобіль для постійного користування із власності міста у їхнє підпорядкування.

Вихідними вони відзначатимуть своє професійне свято. А напередодні приймають поздоровлення на урочистих зборах. Почесні грамоти, відзнаки, присвоєння чергового звання, а найбільш щасливі – сертифікати на власне житло. 

Василь Шрамко незабаром святкуватиме новосілля. 33-річний підполковник саме збирається створити сім'ю. Поки що живе із батьками. У рятувальники прийшов 15 років тому. 

Василь Шрамко, начальник Першої державної пожежно-рятувальної частини

- До нас колись прийшли представники пожежної охорони у школу, в 11 клас, і розповіли, що є така професія. І я зацікавився. Мені подобається адреналін. Подобається допомагати людям. Я вважаю, що це професія всього життя, і мені це подобається.

Василь працює у Шевченківському районі Полтави. На його рахунку – участь у дуже серйозних подіях. 

Василь Шрамко, начальник Першої державної пожежно-рятувальної частини

- Наш центральний ринок – двічі там була пожежа. Потім горів 20 завод, і гуртожитки. Пам'ятаєте, в минулому році під час грози по провулку Першотравневому горів будинок. Це була пожежа велика на час прибуття. Я був трохи шокований масштабами цієї пожежі.

Останній рік, розповідають полтавські рятівники, видався насиченим. Близько 300 пожеж виникло в екосистемах, 40 – у лісах. Збільшення таких надзвичайних ситуацій відбулося практично удвічі. Однак, фахівці швидко із ними справлялися, тому масштабними стати вони не встигали. З-поміж приємностей – і підвищення зарплатні удвічі. Полтавські вогнеборці запевняють: з 2017 не отримують менше 5 тисяч. А ще міська влада системно взялася дбати про захист рятувальників.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Було прийнято рішення, і за два роки ми повністю переодягли їх. Здається, із Білорусії закупили цей одяг. І в цьому році ще докупили на 300 тисяч цього одягу. Тому за кошти міського бюджету всі наші пожежники міського підпорядкування одягнені.

Зараз у Полтаві в 5 підрозділах працює близько 300 рятувальників, а в області – близько 2 тисяч.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію