Сухий фонтан та пам’ятний знак у парковій зоні: в Полтаві оновлять зону перед облдержадміністрацією

Сухий фонтан та пам’ятний знак у парковій зоні: в Полтаві оновлять зону перед облдержадміністрацією

Наступного року перед Полтавською ОДА облаштують «Територію Майдану» - зону перед адміністрацією, яка стане місцем вшанування пам’яті героїв подій на київському Майдані Незалежності у 2013 році. 

Реконструкція розпочнеться з зими наступного року. Роботи ж на об’єкті триватимуть рік. Адміністрація узгодить бюджет на найближчій сесії облради. Департамент запросить кошти з бюджету на розробку проекту вже на цій сесії облради, передає прес-служба Полтавської ОДА.

Автори ідеї реконструкції - міська платформа «Citylab». 

«Мета реконструкції  - створення сучасного простору для жителів Полтавщини. Це буде європейська цивілізована паркова зона. Тут у людей з’явиться можливість відпочивати, обідати на газоні або за спеціальними столиками. Крім цього, на площі після її видозміни, людям буде комфортніше збиратися на Дні пам’яті.» -  розповів директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан.

Наразі будівля ОДА стоїть на стилобаті — бетонній платформі, яка додає їй масивності. За думкою архітекторів підрядника, це створює вигляд фортеці та може справити враження закритості держслужбовців. Стилобат замінять природним ландшафтним схилом — він візуально прибере кордон між рівнинною зеленою територією і піднесеною будівлею.

Підрядник обладнає площу перед ОДА новим інфраструктурним елементом — сухим фонтаном. Це відкритий простір, де вода розпилятиметься в повітрі. Проектувальники наголошують, що такі фонтани зручні - у вимкненому стані вони не створюють перешкод для пересування і зібрання пішоходів. Вони також більш інтерактивні у порівнянні з класичними фонтанами. До того ж, тут облаштують зелену зону і розмістять клумби. На алеях проведуть повноцінне вуличне освітлення, облаштують місця для відпочинку містян.

У результаті площа матиме прогулянковий маршрут. Покриття доріжок змінять із врахуванням потреб маломобільних груп населення. До уваги візьмуть власників велосипедів.

Аби передати події Революції Гідності підрядник створить уявну лінію часу - штучний струмок. Він продемонструє хід подій на Майдані. На окремі елементи нанесуть основні дати Революції в хронологічному порядку. Тут також закарбують імена учасників подій 2013 року. Головна складова майбутньої паркової зони — пам’ятний знак.

«Початкова ціль оновлення території перед ОДА - створення місця для вшанування пам’яті жителів Полтавщини та всієї України, які відстоювали гідність і свободу країни на Майдані. Така паркова зона також   відобразить вклад області до зведення спроможної та комфортної для життя країни,» -  наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Стрічка новин