Як заробити півмільйона

Про цікаві арифметичні варіації в одному з навчальних закладів Полтавської області розповіли аудитори. Керівник училища вирішив на кожну лабораторію призначити по кілька завідувачів, а ще – взяти більше лаборантів. В результаті – з держбюджету отримали більше грошей. Лишки витрачали на премії, однак, не для викладачів. Чим ще грішать державні заклади – розповіли в Держаудитслужбі, очільники якої прозвітували про свою роботу за перше півріччя.

Колись – КРУ, потім – фінінспекція, а тепер – Держаудитслужба. Реформа перевіряючої державної інстанції триває до 2020 року, хоча нормативну базу ще формують. Але підходи у роботі вже змінили, розповідає начальник Полтавського управління Ірина Салогуб. Замість карати, кажуть, цьогоріч дають рекомендації і застосовують елементи аудиту.

Ірина Салогуб, начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби у Полт.обл.

- По кожному проведеному аудиту нами направлені пропозиції з метою покращення діяльності об'єкту контроля. 82 такі пропозиції направлені. 46 враховані об'єктами контролю. Я дуже вдячна, що нас чують і розуміють. І ефект від запровадження наших рекомендацій становить мільйон.

Так державних фінансових аудитів цьогоріч провели втричі більше, ніж у 2016-му, звітують в службі. Але, щоб не перевантажувати цифрами, наводять приклади. Так, говорять, нещодавно завершили перевірки в одному з аграрних коледжів в області. Ревізори встановили: за два минулі роки у закладі завищили потребу бюджетних коштів. На півмільйона. Через просту арифметику. 

Ірина Салогуб, начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби у Полт.обл.

- Скільки повинно бути завідуючих лабораторією? 6. 6 лабораторій – і 6. Але чомусь керівництво вирішило, що у розрахунку повинно бути, аби їм дали з державного бюджету на утримання не 6 завідуючих, а 8. На 6 лабораторій заклад чомусь розраховує потребу в 9 лаборантах.

Це були не єдині виявлені інспекторами порушення. Зібрані матеріали фахівці надали до правоохоронних органів за ознаками криміналу.

Всього ж, кажуть в Держаудитслужбі Полтавської області, цьогоріч направили таких матеріалів більше 40. За половиною розпочато кримінальні провадження.

Стрічка новин