Нове життя у 54: в місті завершують ремонт найжахливішого даху

У півстолітньому будинку нарешті ремонтують дах. Причому, вперше, але повністю і капітально. Самі будівельники зізнаються: це був найстрашніший аварійний дах у місті, який їм доводилося бачити. Полтавці ж, які мешкають у чотирьохповерхівці по вулиці Крамського, цієї осені вперше не боятимуться дощів.

Йому – 54. Невисокий, старенький і майже зовсім без сучасних елементів. А мешканці чотирьохповерхівки по вулиці Крамського,5 зізнаються: найголовніша частина, дах будинку, – це крик душі. 

Ганна Кирилюк, живе у будинку по вул. Крамського, 5

- Я навіть зробила новий балкон. Навесні я думала, що збожеволію: 20 тисяч заплатила за балкон, і вийшла на нього – все текло. Я кажу: що робити? Я взагалі не уявляла. І не те, що в мене, а там поголовно. Ось, повністю із 4 поверху вже текло до другого.

Віктор Іванович теж живе на 4 поверсі. Проблему знає із середини.

Віктор Коваленко, живе у будинку по вул. Крамського, 5

- Зношення було капітальне цього будинку. Відливи всі повідгнивали, дерево згнило, цегла розпадалась. Як будівельники говорять: це найбільш аварійний будинок у Полтаві. Ще такого даху вони не бачили.

Люди писали звернення, а в якості доказів фотографували власні квартири зі слідами протікань.

Ганна Кирилюк, живе у будинку по вул. Крамського, 5

- Ми скільки разів зверталися, все нам обіцяли: ось зробимо, зробимо.

Рік тому мешканці звернулися за допомогою до депутата міської ради Івана Діденка. 

Іван Діденко, депутат Полтавської міської ради

- Я своїм депутатським запитом звернувся до міської влади для того, щоб включити цей будинок до переліку тих, роботи по яким будуть виконані в цьому, 2017 році. І завдяки тому, що на сесії були виділені кошти на капітальні ремонти покрівель по всьому місту, а також по цьому будинку – ми маємо результат.

Зараз побачити стан даху, який зчинив людям стільки біди, вже неможливо. Від старого тут не лишилося і сліду. 

Віктор Коваленко, живе у будинку по вул. Крамського, 5

- Поставили нову деревину, нові відливи, рубероїд стелять поки в два ряди. Я не знаю, як там за проектом. Душники ці всі потріскані обробляють спеціальною сумішшю. Хлопці роблять з душою. Ми їм допомагаємо. І воду приносимо. Дружина вчора пирогів напекла – ми їм туди пирогів.

Заодно мешканці підказують проблемні ділянки. Увесь час, запевняють, на контролі тримає питання і Іван Діденко. Тож, сподіваються, що дощового сезону люди вже не боятимуться.

Іван Діденко, депутат Полтавської міської ради

- Роботи тривають більше 2 тижнів. І маємо надію, за тиждень-два, якщо погодні умови будуть сприяти, ремонтні роботи будуть повністю закінчені.

Стрічка новин