На Полтавщині вакцинують від дифтерії лише 7% дорослих

Джерело: zanoza-news.com

Проблеми з вакцинацією дітлахів та дорослого населення області останніми роками виникли внаслідок слабкої роз’яснювальної роботи, зокрема, з боку медиків та затримки із закупівлями ліків на державному рівні. 

Рівень вакцинації в області, за словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрія Курилка, не відрізняється від загальнодержавного.

«Охоплення вакцинацією від кору серед дітей одного року складає 52%.  А з-поміж півторарічних малюків цей показник – 43,6%. У 2017 році на Полтавщині на кір занедужали четверо дітей, троє з яких не мали відповідного щеплення. Що доводить важливість своєчасної вакцинації дітлахів. Так само необхідно вчасно робити щеплення й від дифтерії та правцю.» – говорить посадовець.

У дорослому віці потрібно, як мінімум, раз на 10 років вакцинуватися від цих хвороби. Тоді як нині рівень щеплень від дифтерії серед дорослого населення складає лише 7%, передає Полтавська ОДА.

Останніми роками на заваді своєчасному та масовому вакцинуванню ставали два фактори: низький рівень роз’яснювальної роботи серед населення (зокрема, й збоку медпрацівників), а також несвоєчасна закупівля препаратів на державному рівні. Нині обидві проблеми поступово вирішуються.

«Сьогодні Україна своєчасно закуповує медпрепарати на європейських торгах Відтак, налагоджене й постачання вакцин до медзакладів в областях. А значить, українці мають змогу вчасно отримувати щеплення від хвороб,»  – наголосив голова Полтавскої ОДА Валерій Головко.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію