6 кілометрів за 30 мільйонів

Територіальна дорога державного значення «Гадяч – Опішня» зафункціонує по-новому. Тепер автошлях Т-1706 готовий прийняти транспорт: від легкових авто до вантажівок. Приблизно 20 років дорогу залишали без ремонтів. А вона з кожним роком псувалась все більше. Піковий момент настав, коли транзитний транспорт почав їздити через місто Зіньків, щоб оминути об'їзну розвалену дорогу.

Це околиця міста Зіньків. Багатоповерхівок тут немає, лише приватний сектор. Та увагу привертають не будинки, а об'єкт державного значення – дорога Т-1706.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Цією дорогою рухається близько 5 тисяч автомобілів на добу. Серед них 1,5-2 тисячі – це вантажівки. Інтенсивність руху вантажного транспорту значно зростає під час жнив. Область – аграрна.

Дорогу збудували в 94-му році. Ремонту з того часу не робили, лише ямковий. Іноді. Коли ж транзитний транспорт вщент зіпсував Т-1706, вантажівки почали їздити через центральну частину Зінькова.

Сергій Максименко, Зіньківський міський голова

- Увесь транспорт із Гадяча йшов на Полтаву, а із Полтави – в напрямку Гадяча, Лохвиці і на Київ. Він проходив через центральну вулицю. Зрозуміло, що екологія, викиди і все інше заважало нашому місту.

Дочекались. Для місцевих ремонт «об'їзної» – це подія. Кажуть: і центр вберегли від навантаження, і екологію. 

На оновлення автошляху чекали більше 20 років. Зараз 6 кілометрів дороги – з новеньким та гладеньким покриттям. На це витратили 30 мільйонів гривень.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Цю дорогу почали ремонтувати 2 місяці тому. Було посилено конструкцію основи дорожнього одягу та зроблений вирівнюючий шар покриття. Це тільки перший етап ремонту цієї дороги. Вже в наступному році ми плануємо тут влаштувати одного або двох шарів асфальтобетонного покриття.

Для порівняння, це вже центральна частина Зінькова. Дороги тут не в критичному стані. Вантажівок вже не помітно. Лише велосипеди. На дорогах, біля лавок, поблизу дерев. Саме так пересуваються містом городяни, бо громадський транспорт відсутній. Іноді проїджає міжміський. Тепер це – єдиний конкурент велосипедам.

Стрічка новин