14 млн грн на 5 років – заради розвитку Більського городища

Джерело: Stejka

Історико-культурний заповідник «Більськ» має стати популярним туристичним місцем в Україні. Для цього необхідно поетапно працювати над його популяризацією. 

Про те, як це впровадити у життя, йшлося на черговій апаратній нараді в Полтавській ОДА.

Начальник Управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій розповів, що територія, де колись розташовувалося скіфське поселення «Гелон», має площу 4800 га. Примітні і фортифікаційні споруди Більського городища. Воно має вали висотою в 7 та рови глибиною в 9 м. На території історико-культурного заповідника щороку знаходять унікальні артефакти, передає прес-служба Полтавської ОДА. 

«Нині заповідник налічує близько 11,5 тисяч експонатів. Вони демонструються, зокрема, у Полтавському краєзнавчому музеї, а також у Харкові. Крім того, на території Більського городища діє міжнародна літня археологічна школа, а на основі тутешніх знахідок регулярно друкуються фахові видання. Також у заповіднику постійно проводять екскурсії, під час яких можна поринути у дух скіфських часів,» – зазначив Геннадій Фасій.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко переконаний, що справа популяризації городища - за розвитком місцевої інфраструктури.

«Популяризація Більського городища – прямий шлях до розширення туристичного потенціалу Полтавщини. Тільки для приваблення туристів маємо сформувати чіткий перелік кроків з розвитку історико-культурного заповідника та кошторис,» - сказав Валерій Головко.

У програму підтримки комплексу на найближчі 5 років заклали 14 млн грн. На ці кошти, зокрема, планують звести музей під відкритим небом, покращити місцеву інфраструктуру.

Документ мають винести на розгляд депутатів на черговій сесії обласної ради.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію