У Полтаві відбувся перший етнофестиваль «Зберемося, роде!»

У парку «Перемога» полтавці та гості міста розважалися козацькими забавами, варили смачний куліш та слухали виступи українських гуртів.

У суботу в парку «Перемога» переплітаються століття. 21-ше – з його сучасною зброєю та бойовими машинами, і 18-те – з шаблями та сокирами, з якими ходили у бій козаки. Етнофест «Зберемося, роде!» об'єднав учасників не лише з Полтавщини. Ці хлопці, наприклад, приїхали з Дніпра. Нашій знімальній групі демонструють справжню козацьку зброю.

«Вона є одноручна. Можна нею махати, можна рубати, колоти зброєю. На даний момент вона є не гостра, вона є для показових виступів. Є зброя така, як серпи. Серпи – це більш селянська зброя. Коли, наприклад, наступали вороги на село, селяни брали будь-яку зброю, яка є, серпи, палиці, і могли обороняти своє село»

Поряд із їхньою галявиною гості фестивалю змагаються у спритності, влучності та витривалості, як це робили наші пращури двісті років тому.

Діти на фестивалі беруть участь у різноманітних майстер-класах. За цим столом із звичайної серветки народжуються «чарівні» янголи.

Лариса Чижик, провідний бібліотекар Обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Для дітей ми робимо обереги, які б допомагали їм, може, в навчанні. І взагалі, коли люди роблять якусь лялечку, потрібно загадувати якесь бажання, і воно обов'язково збудеться, коли ви зробите своїми ручками свою лялечку.

А для тих, хто встиг зголодніти після такого активного відпочинку, – смачний козацький куліш. 

Віталій Турпітько, голова координаційної ради ГО учасників АТО

- Родзинка – це почеревина готується до вишкварочки, щоб хрумтіла, і в кінці додаються яйця. І в принципі все, ніяких таких особливостей немає. Головне – це гарний кухар.

Ідея провести такий фестиваль, де усі охочі мали б змогу познайомитися з українськими традиціями, у Полтаві з'явилася у громадських організацій учасників АТО. Серед його напрямків – військово-патріотичне виховання, народні промисли, козацьке бойове мистецтво тощо.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Я думаю, для початку, перший раз, можливо, небагато народу буде, але якщо він буде постійним, традиційним, будуть з'їжджатися. Я ж дивлюся, тут і з Решетилівського району, і з Диканського району атовці приїхали. Я надіюся, що це перший раз, але колись ми з вами візьмемо інтерв'ю, і буде ювілейний, 10-ий раз.

Гості фестивалю від побаченого залишилися вражені.

- Дуже цікаво всього, і подивитися, і купити щось можна, поліпити.

- Майстер-клас подивитися.

- Ми дуже задоволені, що прийшли.

Зараз фестиваль обласний. Наступного року організатори планують зробити його всеукраїнським.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію