Хоббі, що приносить славу

18-річний хлопець із Сімферополя пише музику для Полтавського театру імені Гоголя. І отримав за це премію. Хоча, розповідає юний композитор, музика для нього – більше як захоплення. І навчається він точним наукам, хоча хоббі користується попитом вже у двох українських театрах. На початку тижня у Полтаві нагородили лауреатів обласної премії імені Івана Котляревського. Серед них – музиканти, актори, письменники і цілі творчі колективи.

Він живе у Сімферополі, але часто приїздить до Полтави. Цього разу – за премією. 18-річний Шевкет Білялов став лауреатом обласної відзнаки імені Івана Котляревського. 

Шевкет Білялов, лауреат премії у номінації «Театральна діяльність»

- Насправді я не очікував отримати цю нагороду, це був такий сюрприз для мене. Але дуже приємно. Я пишу у всіх жанрах: і класичну музику, і джаз, будь-яку: класицизм, постмодерн.

Юнакові лише 18-ть. Він співпрацює з Кримсько-татарським театром та Полтавським обласним музично-драматичним імені Гоголя. Твори, які пише, – викладає в інтернет. Там автора і знаходять митці та запрошують співпрацювати. Саме так трапилося і з полтавським театром. Композиторові запропонували написати музику до фрагменту зустрічі Маргарити з Майстром. Почитав твір – і написав.  

Шевкет Білялов, лауреат премії у номінації «Театральна діяльність»

- Я зараз взагалі навчаюсь на математичному факультеті. А музика – то моє хоббі. Я закінчив тільки 4 класи музичної школи, потім пішов. І далі почав сам займатися.

Ще одну роботу Шевкена для полтавців можна буде почути у прем'єрній виставі «Жінки».

У номінації «Театральна діяльність» Полтавської премії імені Котляревського цьогоріч – одразу два номінанти. Один із них – Шевкен. Всього відзначають грамотами 9 лауреатів. 

Сергій Шевчук, голова комісії з питань освіти, науки і культури Полтавської обласної ради

- Настільки було важко працювати цьогоріч членам журі. На премію подано було 15 номінатів, але всі вони були кращими, і обрати кращих з кращих – завжди надзвичайно важко.

Всього у премії – 7 номінацій. Серед них: «Театральна діяльність», «Слово», «Музично-пісенна творчість», «Поетичний твір», «Сучасна проза», «Медіапроект», «Подія року». Розмір винагороди – 2 тисячі гривень. Відзначають переможців уже 10 років, і за цей час лауреатами стали 66 митців та 17 творчих колективів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію