Полтавські школярі День народження Котляревського відзначили флеш-мобом

Читання «Енеїди» нон-стоп відбулося у музеї письменника

У літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського у понеділок вранці звучить слово класика. «Енеїду» нон-стопом читають школярі. Такий захід у Полтаві влаштували, аби популяризувати твори нашого земляка.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- 9 вересня – День народження Івана Петровича Котляревського, і ми намагаємося (ми – це я маю на увазі Інститут післядипломної педагогічної освіти, який співпрацює з учителями, з учнями, з різними музеями), ми намагаємося якимось чином знайомити учнів, і ще раз звертати увагу на те, що Іван Петрович Котляревський як зачинатель нової української літературної мови, він наш, і ми повинні про нього знати якомога більше.

Учні, які беруть участь у флеш-мобі, кажуть: з творчістю Котляревського знайомі, читали його «Енеїду» і «Наталку Полтавку».

Вероніка Шевченко, учениця Полтавського ліцею №1 ім.І.Котляревського

- Класиків, звичайно, треба читати. Читати потрібно, бо це – розвиток, це класика, це те, від чого ми пішли, від чого ми відштовхуємося.

Не лише у Полтаві, а й в інших районах області до Дня народження Івана Котляревського відбуваються подібні просвітницькі заходи.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- У Новосанжарському районі діти безпосередньо уже провели такий флеш-моб. У них трішки в іншому плані він був. Вони вийшли на вулицю, пішли до пам'ятника Тарасу Шевченку, з собою несли невеликі уривочки із «Енеїди», і хто бажав із перехожих, вони запрошували їх читати «Енеїду» Котляревського, тобто, і серед дорослих ми ще раз нагадували, що є такий чудовий твір.

Розпочали читати «Енеїду» школярі у музеї, а продовжили вже у своїх навчальних закладах. Організатори флеш-мобу говорять: аби ознайомитися з поемою повністю і безперервно, необхідно більше 10 годин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію