Герої Котляревського ожили на сцені Театру ляльок

Його актори у День народження класика, 9 вересня, презентували глядачам оновлену виставу за поемою «Енеїда». Постановка насичена українськими піснями та хореографією.

«Еней був парубок моторний

І хлопець хоть куди козак,

Удавсь на всеє зле проворний,

Завзятіший од всіх бурлак»

Словами безсмертної «Енеїди» у театрі ляльок стартує 80-ий ювілейний сезон. Вистава за поемою Івана Котляревського на полтавській сцені з'явилася ще у 98-ому році. Зараз актори-лялькарі презентують її оновлену версію.

Тетяна Вітряк, директор Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Усі ляльки збереглися з першої постановки. І я вдячна усім працівникам театру, хто це зміг зробити, хто зберіг ці ляльки. І головне, що режисер-хореограф-постановник Анжеліка Остапенко, вона зберегла і відновила усі хореографічні постановки у цій виставі.

На сцені ляльки співають і танцюють. У виставі задіяна вся театральна трупа. Однією лялькою одночасно керують двоє, а інколи – троє акторів.

Віктор Козуб, головний художник Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Представте «Енеїду» – це здоровий твір. Тобто, дуже багато ляльок. І вистава йде десь 50 хвилин. Багато музики. Це Україна, фольклор, все це наше.

Ця вистава, кажуть у театрі, буде цікава і дітям, і дорослим.

Віктор Козуб, головний художник Полтавського академічного обласного театру ляльок

- В репертуарі театру у нас більше 60 вистав. Ми працюємо в різних напрямках: і для дорослих, і для дітей, і по області, і по місту, і в самому, звичайно, театрі.

Ювілейний 80-ий сезон, обіцяють актори, тішитиме глядачів новими виставами. До кінця року у театрі з'явиться постановка «Колосок» за мотивами української народної казки «Круть-верть», новорічні, а також вертепні вистави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію