У Полтаві відбувся перший форум нафтогазовидобувної галузі

Його учасники обговорювали підвищення ефективності будівництва свердловин, ділилися досвідом застосування сучасного обладнання та шукали шляхи вирішення проблем, що існують у цій сфері. Форум зокрема приурочили до професійного свята – щороку у другу неділю вересня в Україні відзначають День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Представники найбільших нафтових та газовидобувних компаній цього дня збираються на галузевий форум. Його у Полтаві проводять вперше. Організаторами виступили товариство НВЦ «Бурова техніка», виставковий центр «ТІС» за підтримки Спілки буровиків України.

Віталій Вітрик, генеральний директор НТП «Бурова техніка»

- Раніше були в нас такі конференції, виставки, але зараз, у зв'язку з різким розвитком нафтогазовидобутку і буріння Полтавщини, і сусідніх областей, є нагальна потреба зібратися нам, видобувним компаніям, підрядним компаніям, це бурові, сервісні, для того, щоб ми могли скоординувати наші задачі, які проблеми спільно вирішувати.

Полтавщину називають центром нафтогазовидобування Східної України. На її теренах працюють десятки підприємств, що спеціалізуються на бурінні, видобуванні та сервісному обслуговуванні свердловин.

Іван Гафич, директор з розвитку «ДТЕК Нафтогаз»

- Полтавщина характеризується тим, що тут найглибші поклади газу, тут зосереджений головний ресурсний потенціал нашої держави, і тут зосереджені основні обсяги видобутку як газу, так і нафти. Буріння складне, буріння глибоке, це свердловини глибиною більше 5-6 тисяч метрів. Для Європи та світу ці глибини – унікальні.

Ігор Кінах, технічний директор групи компаній «Гео-Альянс»

- На Полтавщині зараз ми бачимо активізацію робіт не тільки у приватних компаній, а й в нашій державній компанії «Укргазвидобування». Збільшується потреба в сервісних компаніях, які б надавали якісні і хороші сервіси.

Про технології, нові розробки, сервісне обслуговування свердловин, а також про проблеми, з якими сьогодні зіштовхуються працівники нафтогазової промисловості, йшлося під час виступів доповідачів на форумі.

Юрій Нагорняк, заступник виконавчого директора з видобутку ПАТ «Укргазвидобування»

- Що стосується сьогоднішніх умов, то вони не є, скажімо так, найкращі. Вони є дещо застарілі, вони дещо лишилися в минулому, вони не відповідають все ж таки сучасним викликам видобутку, тому що ресурсу стає все більше важковидобувного, який потребує суттєвого фінансування, суттєвих технологій залучення.

Такий галузевий форум у Полтаві планують зробити традиційним і проводити його щороку напередодні професійного свята усіх працівників нафтогазової сфери.

Стрічка новин