У ландшафтному парку Кобеляцького району браконьєри наловили риби на 400 тис. грн.

Фахівці Державної екоінспекції у Полтавській області під час проведення планової перевірки на території Регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» виявили порушників. Браконьєри заподіяли шкоди на майже 400 тис. грн. 

Під час перевірки виявили двох громадян з іншої області, які займалися незаконним виловом водних живих ресурсів.

«Ми проводили перевірку на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства на території РЛП «Нижньоворсклянський». Поблизу озера Вишняки, що в Кобеляцькому районі,  порушники пересувались на риболовному судні з мотором, та мали про собі заборонені знаряддя лову,» - розповів керівник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко.

При собі порушники мали 21 ліскову сітку (довжиною 70 м, висотою – 3 м та діаметром вічка – 36-37 мм).

У браконьєрів вилучили 2207 рибин: окунь – 10 шт, сазан – 4 шт, судак – 43 шт, плітка – 598 шт, карась – 459 шт, плоскирка – 1093 шт.

Фахівці екоінспекції зазначають, що внаслідок незаконного вилову риби браконьєри заподіяли шкоду понад 300 тис. грн. Втім, це не єдині порушники, які займалися незаконним виловом риби на території озера Вишняки.

«Ми виявили двох громадян з іншої області. Вони на риболовному судні з мотором виловили 430 рибин. До того ж, використовували заборонені знаряддя лову – 12 ліскових сіток. Тож у порушників вилучили: окунь – 4 шт, сазан – 16 шт, судак – 25 шт, плітка – 47 шт, карась – 71 шт, плоскирка – 45 шт, синець – 198 шт, одна рибина товстолоба. Фахівцями Держекоінспекції розраховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок цього порушення — понад 85 тис. грн.» - прокоментував очільник обласної екоінспекції.

В обох випадках порушники при собі не мали дозвільних документів. Це зафіксували фахівці. Тому склали протоколи про адміністративне правопорушення, адже було порушено статті 9-1 та 24 ЗУ «Про природно-заповідний фонд». 

Стрічка новин