Півтори тисячі гривень – за літературний талант

У Полтаві відзначили лауреатів міської дитячої премії імені Котляревського. Літературний конкурс відбувся вп'ятнадцяте, а особливістю цьогорічних літературних змагань став гумор – майже кожен застосував його у своїх роботах. В результаті 16 учнів отримали грошові винагороди.

У вишиванці та з особливою нагородою в руках. Олексій отримує літературну премію Котляревського. Ще в четвертому класі він почав писатив вірші, згодом перейшов на прозу. Цей жанр і приніс перемогу хлопцеві у творчому конкурсі.

Олексій Ткаченко, лауреат премії ім.І.Котляревського

- Я втретє беру участь в цьому конкурсі. Вперше я був лауреатом 1 премії, вдруге отримав заохочувальну премію. А сьогодні я лауреат 3 премії. Подавав роботу «Персики від Макаровича». Це історія про нашого сусіда.

Секретний інгредієнт в його творчості – гумор. 

Олексій Ткаченко, лауреат премії ім.І.Котляревського

- Гумор в літературі приносить в 2 рази більше задоволення. Ми не лише читаємо та дізнаємося якість факти, а ще ми сміємося. А сміх продовжує життя.

А це ще один лауреат міської літературної премії – Арсен. Пише він про село, про його переваги над містом. Прикрашає теж гумором.

Арсен Лавріненко, лауреат премії ім.І.Котляревського

- Я пишу про те, як гарно жити в селі. Гаджети не вирішують все. І мода теж нічого не вирішує.

 Міську літературну премію започаткували ще в 2003 році. Таким чином виявляють та відзначають талановитих дітей в галузі літератури. Заохочують фінансово. Грошова винагорода варіюється від 800 гривень до півтори тисячі. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Саме І.П.Котляревський завжди був взірцем для нашого полтавського краю. Тільки за «Енеїду» та «Наталку-Полтавку» його можна прославляти віками. Приємно те, що в нього є спадкоємці. Ми збільшили розмір премій майже вдвічі. А на наступний рік плануємо виділити ще більше коштів, щоб залучати ще більше дітей.

Нагороджують і вчителів. Так би мовити, за особистий вклад.

Зоя Гриценко, вчителька української мови та літератури

- Наша земля благословенна і щедра на таланти. Це вже мій 9-ий лауреат конкурсу. Ми постійно беремо участь. Таланти є, їх просто потрібно знаходити, розвивати та підтримувати.

Цьогоріч 16 учнів шкіл стали лауреатами премії. Загальний призовий фонд становив майже 20 тисяч гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію