9 вересня в Україні – День фізичної культури і спорту

Полтавщина має багато приводів для святкування, і деякі з них сьогодні згадували у театрі імені Гоголя на урочистостях, організованих обласною владою, приурочених до професійного свята спортсменів.

Тренер з карате Володимир Прядко займається своїм видом спорту з 14 років. Тоді карате було заборонене, але юнаки від нього були у захваті. 

Володимир Прядко, тренер-викладач Лохвицької ДЮСШ

- Тренером планував ще з самого дитинства, тільки я думав, я раніше займався футболом, і думав - тренером з футболу буду. А так сталося, що перекваліфікувався на тренера з карате.

З 1989 карате вже набуло легітимного статусу, але серйозно займатися Володимир Семенович почав в 1992 році у Полтаві. Щоправда, свою кар'єру вирішив побудувати у Лохвиці. Говорить, кликали працювати в обласний центр, але він, каже сам про себе, – «дуже домашній». Цього дня Володимир Прядко отримує подяку Міністра молоді та спорту. Певен, це – нагорода за його вихованців.

Володимир Прядко, тренер-викладач Лохвицької ДЮСШ

- В цьому році Свинаренко Олександр і Журавель Анатолій стали чемпіонами світу серед молоді, і Свинаренко Олександр в Астані став призером серед дорослих Чемпіонату світу.

Фінансування зараз дозволяє залучати до спорту, в тому числі – професійного, більше молоді. Остання мотивована, бо на її очах народжуються легенди.

Олександр Хижняк, чемпіон світу з боксу

- Я роблю це не тільки для себе, а й для всіх вас, для підростаючого покоління, для дітей, які дивляться на мене, вболівають, підтримують мене, беруть з мене приклад. І я щасливий, тому вітаю вас, вітаю всю нашу велику і щасливу Полтавщину, людей, які небайдужі до спорту і небайдужі до мене.

Щоб спортсменам хотілося тренуватися та прагнути до перемог – в області намагаються створити всі умови. 

Олександр Буцький, начальник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

- Дуже приємно, що у нас зараз жодної, на відміну від інших областей, жодної дитячо-юнацької спортивної школи не закрито. В цьому році ми плануємо ще дві школи відкрити на Полтавщині і в Полтаві, я думаю, що в Карлівському районі.

Микола Білокінь, заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА

- Мені приємно, що у нас на сьогоднішній день є дружня робота і обласної ради, і адміністрації, яка всіляко підтримує наших спортсменів по можливості, але ми знаходимо ці можливості: і фінансування, і виділення житла. І на сьогоднішній день ми будуємо нові майданчики із штучним покриттям, ми побудували розкішний спортивний зал, точніше – комплекс у Решетилівці, і робота ця буде продовжуватися.

Зі сцени згадали всіх спортсменів, хто останніми роками прославив нашу область. Крім дефлімпійців та паралімпійців відзначили ветеранські збірні з різних видів спорту. Багато з них цього дня отримали урядові нагороди, відзнаки обласної влади, грошові заохочення.

Стрічка новин