В Полтаві всіх бажаючих навчатимуть читати фінансові документи

Мета такого проекту – підвищувати обізнаність громадськості про бюджетний процес шляхом проведення гендерного моніторингу бюджету області. Керівники проекту очікують, що вже за рік посадовці області, а в ідеалі – й обласного центру будуть готувати програми та бюджет з урахуванням гендерного балансу, окремих потреб чоловіків і жінок.

На сьогодні, говорять представники проекту «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти», принцип формування бюджету, який у більшості складається із наших податків, не враховує ані стать людини, ані її вік. Тобто, бюджет формується за ознакою середньої безстатевої особи. 

Вікторія Курилко, керівник ГО «Інститут гендерних трансформацій», керівник проекту

- Комплексного аналізу, гендерного аналізу взагалі бюджету в Україні ще не здійснив ніхто. І одним із компонентів нашого проекту – це буде вивчення позитивного досвіду в тому числі і Швеції, європейських країн, в тому числі Бельгії, які ці методології вже запровадили, і, повторюю, імплементація.

В європейських країнах, говорить Вікторія Курилко, давно враховують різні потреби жінок і чоловіків, дівчат і хлопців, потреби різних вікових груп. На подібні зміни у нас громадська організація «Інститут гендерних трансформацій» наважилась за підтримки «Фонду Східна Європа» в партнерстві з низкою громадських організацій.

Олена Якубенко, голова Полтавської спілки жінок «Чураївна» 

- В першу чергу ми розуміємо гендерну рівність як забезпечення рівноправної участі жінок у, першу чергу, звичайно, політичній сфері, соціальній сфері, ну і в проведенні виборчих кампаній. Звичайно, ми теж робили, що могли, для того, щоб підтримати кандидатури жінок, і по можливості – надати їм якусь підтримку і допомогу.

Мета проекту – сприяти підвищенню обізнаності громадськості області щодо механізмів формування та моніторингу бюджетних процесів, підвищення їх прозорості.

Вікторія Курилко, керівник ГО «Інститут гендерних трансформацій», керівник проекту

- Як прочитати бюджет, як за тією величезною купою папірців, для невтаємниченого - просто набір якихось цифр, як побачити, як використовуються ці кошти. А найголовніше - розробити пропозиції для органів влади, як їх ефективно використовувати.

Реалізація проекту дозволить вперше в Україні розробити та запровадити процедури науково обґрунтованого гендерного моніторингу обласного бюджету. Відкриті засідання експертно-моніторингових груп будуть проходити двічі на місяць. Фахівців із числа всіх бажаючих планують підготувати вже за рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію