У Полтаві відзначили кращих спортсменів

9 вересня в Україні святкуватимуть День фізичної культури та спорту. Урочистості з нагоди професійного свята в залі міського будинку культури зібрали десятки чемпіонів з різних видів спорту, їх тренерів та керівників спеціалізованих шкіл.

В цій залі зібрались не просто спортсмени. Тут ті, хто має чемпіонські титули: призери світових, європейських та всеукраїнських змагань.

На змаганнях – у боксерських шортах, та цього дня – в класичному костюмі. Це Олександ Хижняк. Він виграв золото Чемпіонату світу з боксу в Гамбурзі. Спортсмен провів бій у ваговій категорії до 75 кг та переміг у фіналі чемпіонату боксера з Казахстану. Думка рефері була одноголосною – 5:0 на користь українця. 

Олександр Хижняк, чемпіон світу з боксу

- Полтавщина радується впродовж тижня. Міністр спорту вітає, Президент України теж. Це значна подія для Полтавщини, а для всієї України – свято. Я 6 чемпіон світу за всю історію незалежності України.

А ця дівчина займається вільною боротьбою. В спорті – з 10 років. Каже: саме батько-тренер відкрив двері до зали єдиноборств. Крістіна поки що не має світового визнання, але на чемпіонаті Європи вже була.

Крістіна Соколовська, займається вільної боротьбою

- Для жінок вільна боротьба цілком відкрита. Я закликаю всіх дівчат займатися боротьбою. Чим менше ти боїшся програти, тим більше ти виграєш.

Полтавські спортсмени – це 15 чемпіонів світу, 25 чемпіонів Європи. А ще 63 спортсмени стали переможцями на всеукраїнських змаганнях. Багатьох з них в Полтаві знають в обличчя, а міська влада їх всіляко підтримує.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- В цьому році наш Полтавський край, а саме місто Полтава було прославлено на всіх теренах. І в Україні, і в Ближньому та Далекому зарубіжжі. Тренер, що тренує дефлімпійців, не має житла. Сьогодні він отримає квартиру з моїх рук. Ще в нас хлопчик, який займає призові місця. А сам він – повний сирота. Він теж отримає квартиру.

Це новоспечений володар квартири – Микола Богодистий. Зараз він займається тренерством, та про свої перші спортивні кроки, говорить, не забув.

Микола Богодистий, Заслужений тренер України з карате

- Я почав займатися карате ще в 1988 році. Тоді карате ще було заборонено. Минуло приблизно 38 років моєї спортивної діяльності.

Одним – квартири, іншим – грошові винагороди. Боксер Олександр Хижняк та чемпіонка Європи з веслування на байдарках Марія Кічасова отримали сертифікати на 100 тисяч гривень. А серед присутніх у залі розіграли 24 туристичних путівки до міста Лева.

Зазначимо, цьогоріч із міського бюджету на підтримку спорту виділено понад 34 мільйона гривень. Це на 9 мільйонів більше, ніж торік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію