Книга, яка відкриває таємні файли Майдану

У Полтаві свій новий документальний проект презентували відомі українські письменники Віталій та Дмитро Капранови. Їхня книга – збірка інтерв'ю з очевидцями Революції Гідності.

Прямо з дороги із валізою брати Капранови приходять на презентацію своєї чергової книги у Полтаві. 

Валентина Гринько, провідний бібліотекар Бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Трішечки більше, ніж рік тому, брати Капранови відвідували нашу бібліотеку і робили презентацію книги «Забудь-річка». Ця презентація нам дуже запам'яталася, тому що саме брати Капранови, про них не можна сказати українським висловом «Вміли готувати, та не вміли подавати». Вони якраз дуже цікаво проводять свої презентації.

От і цього разу – цікава розмова на важливу тему, яку письменники порушують у своїй книзі «Майдан. Таємні файли».

Дмитро Капранов, письменник

- У Полтаві ті самі питання до Майдану, що і в Києві, що у Львові: що це було? Кожен там був, а комплексного погляду немає. Тому що кожен не міг бути одночасно і на сцені, і за сценою, і переговори з Януковичем вести, і брати участь у бойових діях, і ще в Полтаві бути на Майдані, в Харкові на Майдані. Немає таких людей. І тому ми вирішили, що треба розпитати всіх, хто був у критичних точках в критичні моменти, і спробувати скласти цей пазл.

Для складання пазлу Віталій та Дмитро Капранови обрали жанр журналістського розслідування. Про початок Революції Гідності, її героїв, основні події на сторінках книги говорять свідки буремного Майдану.

Дмитро та Віталій Капранови, письменники

- По-перше, свідки не повинні бути з однієї компанії, з однієї партії.

- А ще краще, щоб вони ненавиділи одне одного. Тоді сукупне враження буде правдиве.

- Друге правило – свідків ми не брали із діючої влади, тобто, не брали із переможців Майдану, бо самі розумієте, вони правди не скажуть. І третій принцип – все перевіряли. Взяли інформаційні повідомлення того часу, і все буквально – під кожен факт: це було – ось, будь ласка, це було – ось, будь ласка.

Робота над книгою наштовхнула Віталія та Дмитра Капранових на кілька цікавих відкриттів.

Віталій Капранов, письменник

- В загибелі Небесної Сотні в лютому дуже велика провина Європейського Союзу та Америки. Тому що вони могли втрутитися значно раніше, вони могли ввести санкції, вони могли зупинити Януковича, але вони сиділи, склавши ручки, і торгувалися: «П'ятьох вбили. Ну, п'ять – це мало. А двадцять годиться? Двадцять мало». Отака була розмова. Це нам говорили люди, які вели з ними розмову.

Попри те, що у «Таємних файлах» йдеться про трагічні події, свою книгу автори називають оптимістичною. Певні: після ознайомлення з нею читачам захочеться жити та перемагати. Наступним містом, де Капранови презентують свою нову книгу, стане Дніпро.

Стрічка новин