Україна отримала запит Грузії на екстрадицію Саакашвілі

Міністерство юстиції отримало звернення від Грузії про взяття під варту та екстрадицію Міхеіла Саакашвілі, заявив у Києві заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.

Раніше пан Саакашвілі оголосив про намір повернутись до України 10 вересня.

За даними головної прокуратури Грузії, пан Саакашвілі є обвинуваченим у чотирьох кримінальних провадженнях.

Зокрема, вони стосуються розтрати державних коштів у великих розмірах, зловживання становищем і завдання шкоди здоров'ю.

Цей запит ґрунтується на рішенні суду Тбілісі про арешт Саакашвілі від 2 серпня 2014 року та оголошення Саакашвілі у розшук ще 4 серпня 2014 року.

Міністерство юстиції передало цей запит на розгляд генеральній прокуратурі.

Нагадуємо, що Міхеіл Саакашвілі отримав українське громадянство у травні 2015 року.

Під час його перебування в громадянстві України була інформація про отримання запиту Грузії щодо видачі, проте тоді українська влада відмовила.

У липні 2017 року Петро Порошенко припинив громадянство України Міхеіла Саакашвілі через нібито приховування ним при отриманні громадянства інформації про кримінальні справи у Грузії.

Міхеіл Саакашвілі заперечує приховування інформації під час отримання громадянства, а кримінальні справи проти нього у Грузії називає політичним переслідуванням.

Позбавлення українського громадянства пан Саакашвілі називає розправою з політичним супротивником з боку президента Петра Порошенка.

Попри формальне позбавлення українського громадянства Міхеіл Саакашвілі зумів прилетіти з США до ЄС і вільно подорожує Євросоюзом.

Він стверджує, що не має жодного паспорта, окрім українського. Грузинське громадянство у нього забрали в 2015 році.

Міхеіл Саакашвілі запланував 10 вересня повернутись до України з Польщі через пункт пропуску "Краковець".

У державній прикордонній службі заявляють, що його паспорт вже не дійсний, та обіцяють не пропустити на територію України, а документи вилучити.

Натомість "Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі" організовує зустріч свого лідера біля пункту пропуску, в якому запланована участь тисяч активістів та десятків членів парламенту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію