У музеї Короленка відкрилася виставка картин Максима Юхна

На експозиції, що має назву «New – раритет», представлено лише 10 картин, та працівники музею говорять: їм – за честь, що митець з таким непересічним поглядом на мистецтво влаштував свою міні-виставку саме у них.

Художник Максим Юхно говорить: виставка «New – раритет» підводить риску під модерністським періодом його творчості, а це – останні 4 роки. 

Максим Юхно, художник, автор виставки «New – раритет»

- Ідея була цього стилю – синтезувати «старих» майстрів XVII століття, дещо раніше, західно-європейських, частково – навіть візантійських, але – з модерністичними тенденціями. Ну я дуже люблю Караваджо, люблю іспанців, які «караваджисти», Сурбарана, Мурільйо. Просто подобається. Я, мабуть, рік із собою боровся, тобто, воно наче б не сучасно, а потім здався, і мені добре стало.

Хоч починав митець, як всі, малювати у так званому «полтавському стилі» – ліричного експресіонізму. 

На експозиції – 10 картин. Невелика зала музею Володимира Короленка  їх вмістила, на відміну від бажаючих подивитися на витвори мистецтва. 

Заслужений художник України Микола Підгорний говорить: Максима Юхна знає близько 10 років. 

Микола Підгорний, Заслужений художник України

- Особистість така: стриманий, наполегливий, дуже принциповий як в житті, так і у своєму мистецтві. І спроби в цьому виді мистецтва, в якому б наче все знайдено, все вже вирішено, знайти щось своє, не схоже на інших.

Митець додає: автор виставки займається таким напрямком в станковому живописі, який вимагає високого професіоналізму і дуже тонкого відчуття кольору, хоч, припускає, не всім може подобатись таке стримане поєднання кольорової гами.

Максим Юхно говорить: останні роки його цікавлять більш традиційні, навіть класичні форми. Куди його приведе жага експериментів – поки не знає, припускає, що впевнено крокує назад до традицій.

Співробітники музею, які запросили автора з виставкаю до світлиці, від робіт – у захваті.

Олеся Головко, науковий співробітник літературно-меморіального музею ім.В.Короленка

- Їх об'єднує якась філософська нота, символізм, оці філософські лінії, мабуть, оцей філософський тон пронизує всю його виставку.

Роботи Максима Юхна знаходяться у приватних колекціях багатьох країн світу. Сам митець пише картини на замовлення, працює з учнями.

Експозиція «New – раритет» у музеї триватиме до 20-х чисел вересня.

Стрічка новин