Замість звинувачень – повідомлення

Майбутніх молодят та сімейні пари навчали комунікації у родині. БО «Світло надії» провела для них тренінг «Крок до сімейного щастя».

Менше ніж за місяць у них весілля. Ірина та Андрій разом вже півтора року. Коли подавали заяву до РАЦСу, їх запросили на тренінг «Крок до сімейного щастя».

Андрій Городницький, учасник тренінгу

- Дізналися багато чого нового, як спілкуватися один з одним, як правильно спілкуватися, як одне одного підтримувати.

А ще – як уникати суперечок та вчитися вирішувати конфліктні ситуації. Цими секретами з учасниками тренінгу ділиться психолог БО «Світло надії» Світлана Большева. 

Світлана Большева, психолог БО «Світло надії» 

- Більшість проблем і складнощів у сімейному житті і в тих людей, які навіть приходять до мене на консультації, саме в тому, що вони не вміють спілкуватися один з одним, навіть немає такої звички. І багато проблем і конфліктів можна було б уникнути, якби вони вчасно могли обговорити один з одним.

Проте, і говорити про проблеми теж треба вміти, кажуть психологи. Замість звинувачень свого партнера вчитися формулювати «Я-повідомлення».

«Коли ми кажемо людині: «Ти такий-сякий». Людина чує, наша підсвідомість чує загрозу. І що робить? Захист. І людина вже не чує, що саме ви їй говорите. Вона буде захищатися. Коли я кажу: «Я почуваю себе якось» і описую ситуацію. Тут немає слова «ти», тут немає чого захищатися. Бо тут немає звинувачення»

Навичками порозуміння на тренінгу оволодівали як пари, які вже мають невеликий подружній стаж, так і ті, хто лише планує створити сім'ю.

Анатолій Павленко, начальник відділу реалізації молодіжної політики Полтавського МВК

- Ми знаємо, що у нас багато одружується, багато, на жаль, розлучається. Тому ми вважаємо, для профілактики і розуміння один одного такі тренінги необхідні. Я не думаю, що сьогодні буде щось сказане тренерами зайвого, і я думаю, що будь-яка інформація буде корисною. І це ще один момент тим, хто хоче одружитися, поставити якісь питання професійному психологу.

Тренінг відбувся в рамках конкурсу проектів спільних заходів з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту на виконання міської комплексної програми «Молодь Полтави».

Стрічка новин