В обласній раді говорили про конфлікт інтересів

Тему земель поза межами населених пунктів продовжили обговорювати на нараді-семінарі в обласній раді. Її учасниками стали голови районних рад, ОТГ, міські, селищні та сільські голови. З-поміж іншого на засіданні також йшлося про конфлікти інтересів у діяльності місцевих рад. 

Пан Григорій очолює Лубенську районну раду. Проблема із землями за межами населених пунктів йому знайома. Нещодавно ділянки, які район хотів віддати місцевим атовцям, їм не дісталися.

Григорій Угляниця, голова Лубенської районної ради

- Тільки ми знайшли 20 чоловік атовців, вони подали свої заяви, приготували. Приїхали якісь люди, яких не знає сільський голова, але вони приїхали зі списком – 20 осіб. У цьому списку, мабуть, був один житель чи Лубен, чи Лубенського району. Усі інші – жителі Донецької, Луганської, Полтавської області.

Раніше, говорять представники громад, землями за межами сіл розпоряджалися місцеві ради, зараз – Держгеокадастр, через що часто-густо виникають непорозуміння та незручності у роботі.

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова

- Ми не можемо вибудувати правильно нашу роботу і планування своїх територій без розпорядження цими землями, без розуміння, кому вони на сьогоднішній день уже роздані, які терміни і так далі. Тому це дуже актуальне питання, яке необхідно вирішити у нашій державі в найкоротший термін.

На цьому засіданні члени Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування ухвалили звернення до Президента, Прем'єр-Міністра, голови ВР та Міністра аграрної політики про необхідність на законодавчому рівні врегулювати питання земель за межами населених пунктів. Потому для голів райрад, об'єднаних територіальних громад, очільників міст, селищ та сіл провели тренінг. Одне з питань присвятили конфлікту інтересів у діяльності місцевих рад.

Костянтин Донченко, координатор проекту «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Наша організація зараз проводить проект за підтримки Програми розвитку ООН зі створення гарних практик взаємодії влади і громадськості у сфері конфлікту інтересів. Конфлікт інтересів – це та штука, яка дуже належить до органів місцевого самоврядування. Чому? Тому що депутати не отримують заробітну плату, вони паралельно повинні десь працювати, мати якійсь бізнес, і це може дуже впливати на їхні рішення.

Під час тренінгу мова також йшла про те, як законодавство врегульовує такі ситуації та які протиріччя існують у ньому.

Стрічка новин