Полтавщина вимагає «земельної децентралізації» в Україні

А саме – передачі земель поза межами населених пунктів у комунальну власність територіальних громад. Відповідне звернення до керівництва країни підготували представники обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Земельне законодавство потребує змін, кажуть у Полтавській обласній раді. Особливо в тій частині, що стосується ділянок поза межами населених пунктів. Їх варто передати у комунальну власність громадам, говорить Олександр Біленький. Проте важливий для органів місцевого самоврядування законопроект вже більше року не розглядається парламентом.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ті законопроекти, які були подані до Верховної Ради, вони не пройшли навіть першого читання. Але не так давно Прем'єр наголосив, що ситуація з цим буде зрушена з місця, і що сам Кабмін зініціює внесення до Верховної Ради відповідного законопроекту. По великому рахунку, нам все-одно, хто буде ініціатором цієї законодавчої ініціативи, нам головне, що буде прийнятий цей закон, що питання земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту буде зрушено з місця.

Так звана «земельна децентралізація», переконані представники обласної асоціації органів місцевого самоврядування, дозволить громадам вільно користуватися державними землями, а відтак – посилить ефективність їхнього використання. Відповідне звернення асоціація підготувала до верхівки країни. Так само, говорять в обласній раді, вони готові боротися за полтавські надра. Адже нині у державі подейкують про видачу дозволів на видобуток вуглеводнів без погодження з органами місцевого самоврядування. Утім, і за таких обставин, зазначає Олександр Біленький, обласна рада може віднайти важелі впливу на цю ситуацію.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Є таке розуміння, як «землевідведення». Тобто, надрокористувач отримує земельну ділянку, погодження надр, але їм треба ще оформити земельну ділянку на цьому родовищі, і тут теж операторами виступають органи місцевого самоврядування.

Тож у разі позбавлення обласної ради повноважень із погодження договорів з надрокористувачами ці процеси будуть блокуватися через Асоціацію органів місцевого самоврядування, через погодження цих земельних ділянок.

Стрічка новин