Полтавщина опинилася на 13 місці із надання «теплих кредитів»

Полтавська область займає 13 місце з надання «теплих кредитів» та 18 місце щодо кількості наданих кредитів для ОСББ, ЖБК та фізичних осіб.

Такі результати оприлюднили посадовці Полтавської облдержадміністрації під час наради.

У Полтавській області управління житлово-комунального господарства ОДА розробило Програму підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки, яка затверджена рішенням облради.

Програма передбачає відшкодування з обласного бюджету позичальникам 10 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії, передає Полтавська ОДА.

«Розрахована на шість років і виконується у два етапи. Для її реалізації планували залучення кошти з обласного бюджету в 2015 році – 200 тисяч гривень, та на наступні роки – по 1000 тисяч на відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами, залученими ОСББ та ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів,» -  говорить голова комісії з припинення діяльності управління Едуард Рева.

З початку дії Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2017 роки в області взяли 8450 кредитів на суму 134,07 млн грн. За результатами даних Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, до прийняття Програми Полтавська область посідала 18 місце щодо кількості наданих кредитів для ОСББ, ЖБК та фізичних осіб, у 2016 році – 14 місце, за результатами 7-ми місяців 2017 року – 15-те.

«Відповідно до програми, у 2016 році відшкодовано 797,34 тисяч гривень, у 2017 – 694,555 за кредитними договорами для ОСББ, ЖБК та фізичних осіб,» - наголосив Едуард Рева.

Такі Програми затверджені в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді, Гадячі та 17 районах області.

Планується винести на розгляд чергових засідань сесій районних рад проекти програми у п’яти районах — Кобеляцькому, Кременчуцькому, Решетилівському, Чорнухинському та Шишацькому. Також Зіньківською, Лубенською, Хорольською РДА рекомендовано органам місцевого самоврядування цих районів розробити відповідні місцеві програми.

«За даними банків-учасників Державної програми на 2010-2017 роки щодо надання «теплих» кредитів є потреба у додаткових коштах: АТ «Ощадбанк» – 500 тисяч гривень та АБ «Укргазбанк» – 200 тисяч гривень. Тому пропонуємо збільшити фінансування Програми підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки в 2017 році на 700 тисяч гривень,» - додав Едуард Рева.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що за рівнем охоплення таким кредитуванням Полтавщина посідає 13 місце в Україні. Тільки цього року сума кредитування склала майже 700 тисяч гривень. Проте, висловив переконання, що рівень інформування населення про вигоди від «теплих» кредитів наразі недостатній. Як не надто оптимальні й умови таких позик.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію