Лялькарі обіцяють здивувати полтавців «Енеїдою»

Полтавський академічний обласний ляльковий театр повертається до класики. Активно відродити її вирішили у 80-му ювілейному театральному сезоні. А відкривати його 9 вересня будуть оновленою «Енеїдою». Такої постановки, запевняють, в Україні ще не було.

Полтавський академічний обласний ляльковий театр впритул наблизився до свого ювілейного 80-го театрального сезону. Ще до його початку, говорять тут, театр розпочав нове життя: не так давно тут змінився керівник, оновилося понад 50% акторського складу. Всі ці зміни пішли на краще.

Валентина Вождаєнко, заст.нач. управління культури Полтавської ОДА

- Ми фінансуємо з обласного бюджету десь 90-85%, решту заробляє сам театр. Власних коштів минулого року 2016-го, театр протягом року заробив 1 млн. 93 тис. На закриття нашого театрального сезону, це червень місяць включно, театр заробив 800 тисяч гривень. Тобто, ви розумієте, ціна квитка, вона залишилася незмінна, але розширилися послуги.

Зараз театр ляльок – не лише майданчик для проведення вистав. Тут репетирують колективи, максимально намагаючись використовувати величезну площу закладу, до того ж – приносячи останньому додаткові кошти.

Наразі Полтавський ляльковий у своєму репертуарі має близько 60 вистав. Вони створені переважно за класичними українськими казками. Окреме місце тут займають постановки за Гоголем, Шевченком, іншими класиками. До речі, саме на класику в цьому сезоні колектив покладає найбільші надії. І покажуть її не лише в обласному центрі, а й в усіх районах.

Валентина Вождаєнко, заст.нач. управління культури Полтавської ОДА

- Ми максимально хочемо, щоб наш театр дійшов у кожен район, у кожну об'єднану територіальну громаду. І щоб ті діти, які не доїхали до нас, щоб вони могли побачити вистави найголовніші: нашу класику, в першу чергу, українську, у кожному віддаленому районі.

Дивувати на відкриття сезону будуть... «Енеїдою». Її для театру в 1998 році адаптував Ярослав Стельмах. Багато років вона з успіхом йшла, і потім ще на багато років її призупинили. Утім, цього разу театрали обіцяють справжню сенсацію.

Анжеліка Остапенко, заступник директора з творчої діяльності Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Це шедевр, це шедевр. Такої вистави нема ніде на Україні. Вона - єдина. Якщо виставу «Ніч на Івана Купала» поставили ще й в Луцьку режисер Анатолій Польві, Заслужений артист України, то «Енеїда» ніде у нас більше не ставилась, і її ніде немає. Тому це може бути візитівкою взагалі Полтавського обласного академічного театру ляльок.

Складні ляльки, на кожній з яких задіяно по 2-3 актори, складні постановки, 19 танцювальних номерів, а це, кажуть в театрі, – нонсенс для лялькової вистави, і весь акторський склад театру, задіяний у постановці. Такою буде «Енеїда» у полтавських лялькарів. І її прем'єра – лише початок відкриття театрального сезону 9 вересня.

Оксана Йосипенко, режисер театралізованих заходів і свят Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Ми запрошуємо всіх полтавців, нехай із області люди приїдуть. Такі унікальні проекти бувають дуже рідко. І ми щасливі, що саме 80-ий сезон відкриваємо «Енеїдою», і виходимо на вулицю до людей, і несемо ті ляльки, будуть іти ростові ляльки, планшетна лялька буде, будуть всі системи ляльок винесені на вулицю, показані принципи. Можливо, будуть фотосесії, фотозони.

У полтавських театралів – грандіозні плани на сезон. З експериментами, говорять, поки що закінчили, бо скучили за класикою. Взимку обіцяють поставити неперевершений вертеп від кращого постановника вертепів в Україні, а на міжнародний фестиваль до Тунісу у грудні повезуть «Пана-Коцького». Його тунісці самі відібрали, незважаючи на те, що він не перекладений англійською. Самі взялися написати до нього лібретто і замовити переклад.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію