У Полтаві монахині хочуть відкрити дитсадок та працювати з дітьми у лікарні

Джерело: Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ

З 1 вересня при парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві працюватимуть монахині з Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ).

У планах монахинь - робота з дітьми у третій міській лікарні та запуск християнського дитсадка, передає прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві.

За словами сестри Даниїли Винник, настоятельки монастиря, з якого монахині приїхали працювати, їх уже два роки запрошують у Полтавську область.

«Нарешті ми приїхали у Полтаву і дуже раді з цього приводу. Поки що лише на рік, та сподіваємося, що це служіння приведе до чогось більшого. Наступний рік у Полтаві працюватимуть сестри Венедикта та Августина. У їхніх планах — катехизація дітей та дорослих, духовна підтримка пацієнтів третьої міської лікарні, катехизація та допомога у Центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи,» - розповідає настоятелька. 

Монахині планують з часом відкрити у Полтаві дитячий садочок та середньоосвітній навчальний заклад, в основі яких лежатиме виховання християнських цінностей та світогляду у молоді. Подібна школа сьогодні існує у Івано-Франківську, її відкрили також сестри ЧСВВ і отримали державну акредитацію.

До слова, сестри-василіянки — це жіноча гілка чернецтва Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ). У візантійському обряді на Близькому Сході, у Греції, Італії та у слов’янських народів цей чин активно служить уже 1600 років. Довідка. Історія ЧСВВ пов’язана з ім’ям святого Василія Великого, Архиєпископа Кесарії Кападокійської, визначного Отця Церкви та Законодавця Східного монашества. Він доручив своїй сестрі, святій Макрині, управу і провід першого жіночого монастиря. У Київській Русі перший жіночий монастир ЧСВВ заснував Ярослав Мудрий.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію