Перший-другий клас – «школа розвитку», третій-четвертий – «школа навчання»

Чотири навчальні заклади Полтавщини вступають у пілотний проект реформи початкової освіти. Впроваджуються тематичні тижні,  новий предмет «Я досліджую світ», також більше уваги, кажуть педагоги, приділятиметься творчості.

100 навчальних закладів в Україні, 4 – у Полтавській області впроваджуватимуть пілотний проект нового Державного стандарту початкової середньої освіти. Останній, кажуть педагоги, найперше передбачатиме зміни у методах та прийомах роботи з дітьми.

Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.Остроградського

- Першою фазою реформи, яка охоплює 2016-2018 рр. передбачено зокрема розроблення і затвердження стандартів початкової освіти на компетентнісній основі, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, забезпечення різноманітності здобуття початкової освіти.

Відповідно до нового стандарту, перетворень відбудеться чимало, проте, говорять освітяни, головне завдання початкової школи залишиться незмінним.

Марина Крилевець, зав. відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО ім.М.Остроградського

- Основне завдання початкової школи, як би там не було, – нам треба дітей навчити в школі читати, писати, рахувати. Від цього ми нікуди не подінемося. Тому що основне завдання початкової школи, воно і залишається. І треба буде це все робити. Будуть просто змінені акценти і більше переведено на практичну діяльність. Дитина здобуватиме знання через практичні види вправ.

Більше творчої роботи, навчання через гру, вербальне оцінювання знань учнів. А ще змін зазнають види діяльності на уроках – діти матимуть заняття на свіжому повітрі, відвідуватимуть більше екскурсій та проводитимуть різноманітні дослідження. Змінювати підходи у роботі з малечею повинні будуть і вчителі, і батьки.

Марина Крилевець, зав. відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО ім.М.Остроградського

- Батьки повинні стати партнерами шкіл. Вони не повинні збоку спостерігати, як відбувається навчання. Вони мають бути активними учасниками цього процесу. Звичайно, зміниться життя учителя в класі. Вчителя треба переформатувати, його треба, можливо, навіть «переламати», тому що в нову школу має прийти новий учитель. Якщо не новий, то оновлений.

Вчителі 8 класів Полтавської області, які вступають у проект, в липні вже пройшли тижневе навчання при Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Наталія Корягіна, координатор проекту у Полтавській області

- Під час навчання вони познайомилися з поняттям «інтеграція», визначили тематичний тиждень, розробили один тематичний тиждень. Полтавська область розробляла шостий тематичний тиждень «Я і моя Батьківщина».

Перший навчальний тиждень для учнів 4 шкіл у Полтаві, Решетилівці, Кременчуці та Горішніх Плавнів буде об'єднаний темою «Я – школяр».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію