Першого вересня – про Європу

В Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара 1 вересня вирішили поговорити про Європу. На дискусію з молоддю запросили фахівців з різних галузей, щоб діалог вийшов змістовним і цікавим.

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара з 1 вересня започатковує цикл відкритих дискусій. Першу назвали «Європейський простір. Україна очима молоді». Запросили на неї одинадцятикласників.

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Ми плануємо поговорити про українські цінності і європейські, в чому ми дотичні, що треба для того, аби вступити до Євросоюзу, чи є якісь перешкоди на цьому шляху. Звісно, вони є, але хочемо залучити, подумати над цими питаннями, і головне – почути позицію, думку, дати можливість поговорити старшокласникам.

Формат діалогу обрали, щоб не нав'язувати, а чути одне одного і ділитися думками. В якості експертів – фахівці молодіжного центру, Полтавського Батальйону Небайдужих, ГО «Сокіл», громадські активісти. 

Юлія Костенко, громадська активістка

- Зараз, в даний момент, виникла професія така, так би мовити, в Україні – «громадський активіст». Що це, як його відрізнити від реального громадського активіста, які функції в громадського активіста справжнього, як це відбувається в Європі, на яких правах вони функціонують в Європі і в нас, усі казуси, і чи справді сформоване громадянське суспільство, громадянство взагалі.

Перед молоддю наразі відкривається не лише Європа, а й всі європейські можливості. Озброївшись головним інструментом – іноземною мовою, стирати кордони стало дуже легко.

Світлана Громцева, в.о. директора Обласного молодіжного центру

- Є дуже багато відкритих платформ через неформальну освіту, через здобуття освіти за кордоном, де можна подорожувати, навчатися, знаходити нові знайомства, не затрачаючи при цьому великих коштів. Мобільним зараз в Україні можна і потрібно бути. Знаходити своїх друзів за кордоном і комунікувати з ними.

Нинішня молодь – мобільна і смілива. Її не лякають виклики, говорять експерти, і мало що може зупинити. За статистикою, 65% українців у віці 14-35 років мріють про те, аби виїхати за кордон.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію