500 картин за своє життя, із яких близько 70 – на виставці

В обласній бібліотеці відкрилася експозиція робіт художника-аматора з Чутового Івана Малича.

Іван Малич про себе говорить: скільки йому років – такий протяжністю і його творчий шлях. Народився художник у 1935 році у Чутовому, навчався в Харкові і Саратові, і понад 50 років прожив у Молдові.

Наталія Свиридюк, співробітник Полтавського обласного центру народної творчості

- Справа в тому, що він має освіту майстра-альфрейщика. Це розпис приміщень, офіційних приміщень, ну це така на межі творчості і ремесла робота.

За титулами, говорить майстер, ніколи не гнався, як і за славою. Утім, остання сама його знаходила. Так полотна Івана Малича експонувалися в Третяковській галереї, а за актуалізацію і оновлення постаті Марії Башкирцевої митець був відзначений Міжнародною премією «Дім Башкирцевої», який знаходиться у Франції в місті Ніцца.

Іван Малич, автор виставки, художник-аматор

- Те, що я роблю, людям приємно. Розумієте, я – не прибічник оцього абстракціонізму, тому що я не займався цією темою, і не вчився на цю справу, я вчився чистою і натуральною природою.

Його натуральна природа – в кожній картині. Увага до натуралістів, примітивістів і аматорів зараз зростає, говорять мистецтвознавці.  

Наталія Дмитренко, науковий співробітник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- І тому це мистецтво дуже щире, дуже чисте. «Чистим» мистецтвом його назвали... Зараз була у нас недавно виставка у Києві, у Мистецькому Арсеналі, з усіх музеїв були зібрані художники-примітивісти, художники-аматори, з яких було складено експозицію і видано два каталога масштабних. І це мистецтво називається «чисте» мистецтво, або ж англійською poor art.

Іван Малич ніколи не малював на продаж. Безліч картин подарував. Покупці, каже майстер, самі вирішували, скільки дати за картину. Зазвичай, це була компенсація за фарбу. Тому й не працював за канонами, а тільки від душі, тому й не має ніяких звань, а гордо називає себе художником-аматором.

Стрічка новин