Для 28 тисяч полтавських учнів сьогодні пролунав Перший Дзвоник

Більше трьох тисяч школярів почули його вперше у своєму житті. Святкові лінійки з нагоди Дня Знань у п'ятницю вранці відбулися у всіх навчальних закладах міста.

Через дощ у спортзалі, а не на стадіоні учні 33-ої Полтавської гімназії цьогоріч зустрічають День Знань. Беруть старт у шкільному житті першокласники. До початку навчання кожен із них готувався ретельно. Як справжня леді, подбала про свій зовнішній вигляд сьогодні Єлизавета.

Єлизавета, першокласниця

- Ми купляли мені туфельки, одяг, банти мама ще вчора в'язала.

У центрі уваги цього дня також найстарші школярі. Одинадцятикласники кажуть: на свій останній рік у стінах рідної гімназії покладають великі надії.

Дар'я Макаренко, одинадцятикласниця Полтавської гімназії №33

- Найголовніше – це підготовка до ЗНО, а також хочеться востаннє відчути ці емоції бурні, шкільні емоції, свята, танці. Хочеться взяти за цей рік найбільше, що можливо.

За традицією, майбутні випускники вручають сьогоднішнім першачкам подарунки. А шкільний дзвоник сповіщає про офіційний початок нового навчального року.

А це вже подвір'я 16-го НВК. Біля школи – святкова фотосесія. Відправляє до першого класу цього дня свою доньку пані Лариса.

Лариса Шкляр, мати першокласниці

- Зовсім нещодавно, здається, тільки з пологового приїхали, а це вже йдемо в перший клас. Так швидко роки пролетіли. Читаємо, пишемо, рахуємо. Як сказали на підготовчих: «У нас математичний склад розуму».

Чотири класи першачків шикуються на ганку, а директор оголошує про початок святкової лінійки.

«Школо, увага! Свято Першого Дзвоника вважається відкритим!»

У небо здіймаються кольорові кульки як символ мрій, надій та сподівань юних школярів. Їхнє завдання – гарно навчатися, а щоб знання отримувалися у комфортних умовах, про це подбають дорослі.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Усі вчителі, всі батьки і ми як міська влада теж усе літо не просто відпочивала, а готувалися до того, щоб прийняти дітей в гарних, затишних класах. Ми замінили всі вікна в школах, ми замінили вікна в дитячих садочках, ми повністю проводимо утеплення, зміцнили матеріальну базу. Якщо в минулому році на освіту було виділено 27 млн, то тільки в цьому році – 107 млн.

Розпочинається цього дня навчальний рік і для тисяч полтавських студентів.  

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Наша Полтава завжди вважалася студентським містом, тому що в Полтаві навчається приблизно 60 тисяч студентів. Це дуже велика кількість. Користуючись нагодою, я хочу привітати усіх без винятку з початком нового навчального року.

У Палаці дозвілля «Листопад» першого вересня приймають у студентське братство «новобранців» медичної академії. Наступні кілька років навчатиметься на стоматолога Андрій.

Андрій Бублій, студент ВДНЗУ «УМСА»

- Хочеться вивчитися спочатку, а потім працювати у цій галузі. Все-таки я давно визначився з вибором професії. У мене батько – стоматолог, це сімейне. І мене ця тема зацікавила.

Позаду у цих студентів – недоспані ночі перед ЗНО, хвилювання вступної кампанії. Усі ці переживання абітурієнти ділили зі своїми батьками.

Тетяна Хітрова, мати першокурсника

- Вступати було складно і батькам, і дітям. Дуже складне ЗНО, дуже нервова вступна кампанія, високий рейтинг абітурієнтів, і це, безумовно, викликало турботи, все літо ми були у переживаннях. Але наша мрія збулася. Ми – щасливі батьки успішного сина, сподіваємось.

Отримали цього дня перепустку до нового етапу свого життя і першокурсники педагогічного університету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію