Державні та комунальні підприємства навчають продавати своє майно на електронних торгах

Полтавська обласна рада підписала Декларацію про співпрацю з електронною системою ProZorro.Продажі щодо прозорого і ефективного продажу і оренди комунального майна. Перші лоти з області в електронній системі з’являться вже найближчим часом. Наразі декларацію про співпрацю з ProZorro.Продажі вже підписали великі державні підприємства і ціла низка міських рад. При цьому, Полтавська обласна рада стала першою з обласних рад, які приєдналися до проекту.

Полтавщина починає співпрацю з ProZorro.Продажі. Це спеціальний проект Міністерства економічного розвитку, Фонду гарантування вкладів України та іноземних донорів. 

Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі

- Сімейство ProZorro - це найкращий, найлегший і найпрозоріший спосіб торгувати з державою. Тобто, спочатку було ProZorro.Закупівлі, яке зараз стало обов'язковим для всієї країни, і в якому бізнес співпрацює в державі в державних закупівлях. Ми звемся ProZorro.Продажі, і ми допомагаємо державі продавати свої активи, і комунальним підприємствам також, або здавати їх в оренду.

Зараз статус системи – «пілотний» проект. Це щоб відпрацювати всі механізми, які мають бути в найуспішнішому та найлегшому електронному аукціоні, після чого система буде масштабуватися на всю країну.

Проект підтримує центральна влада, тож, говорять творці, лише питання часу, коли ProZorro.Продажі стане невід'ємною частиною для малої приватизації державного майна по всій Україні. 

Голова обласної ради Олександр Біленький запевняє: наша область – інноваційно налаштована. Тож повз ProZorro.Продажі пройти також не змогли. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це не означає, що ми завтра будемо формувати кейс і виставляти на продаж те чи інше майно. Я готовий до тих процесів, коли разом із депутатами обласної ради, разом із фахівцями ОДА ми повинні провести інвентаризацію комунального майна Полтавської області, про яке ми так довго говоримо, і до чого не доходять, на жаль, руки зараз.

Олександр Біленький говорить: в області готові зробити аналіз комунального майна та зрозуміти, що на даному етапі готові виставити на приватизацію. Утім, каже, на так звані «комісійні» ціни погоджуватися не будуть, а лише на ті, які справді диктує ринок.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- От те, що нас тягне фінансово донизу, ми готові будемо з ним прощатися і виставляти на прозорих умовах саме на майданчиках, які нам пропонують, і продавати. Будь-яка ініціатива, яка буде на користь громаді, яка стосуватиметься ідей взаємодії органів місцевого самоврядування з громадами, із бізнесом, ми готові їх реалізувати у себе першими.

Результати роботи системи досягаються шляхом підвищення конкуренції за рахунок спрощеного доступу учасників до публічних торгів та отримання щодо них повної інформації.

Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі

- Ми вже продали більше майна, більше ніж на 2,5 млрд.грн. Найбільший лот, який ми продали, – це кредит банку в ліквідації на 240 млн.грн. Ми продаємо зараз найбільший в Східній Європі торгівельний центр за майже 2 млрд.грн.

Результатом презентації проекту стало підписання Декларації про співпрацю між Полтавською обласною радою та електронною системою ProZorro.Продажі.

Стрічка новин