У Полтаві журналістів та активістів вчили виявляти корупціонерів

Як скоротити час збору інформації для розслідування в десять разів, як в один клік встановити зв’язки між публічними особами та як швидко знайти бізнес-інтереси чиновників – сьогодні у Полтаві розповідали представники сервісу YouControl. Інноваційний інструмент для антикорупціонерів – не новий, та ще не всі про нього знають. Під час брифінгу та воркшопу журналістів, розслідувачів та активну громадськість навчали, як відкриті дані можуть допомогти в економічних розслідуваннях, як їх шукати та використовувати.

Відкрита пошукова система, яка працює легально, та не зовсім подобається владі. YouControl – інноваційний інструмент для антикорупціонерів.

Сергій Мільман, засновник YouControl

- Що таке YouControl, можливо, не всі знають, – це он-лайн система, яка на сьогодні дістає дані з-понад 42 державних реєстрів. Причому, ця система, вона інтерактивна, тобто, під час кожного запиту відбувається оновлення інформації.

Антоніна Ряховська, модератор заходу

- За допомогою системи можна легко виявити конфлікти інтересів, якщо це мова йде про держзакупівлі, а якщо мова йде про декларації, то можна виявити, які помилки допустили чиновники при заповненні, тому що деколи не весь бізнес може бути вказаний.

Вся система YouControl має рекомендаційний характер, говорять засновники. Втім, це не завадило за час роботи сервісу підключитись до нього двомстам виданням, а ще – багатьом активістам, розслідувачам, журналістам. За їх допомогою підготовлено понад півтори тисячі економічних розслідувань. Саме для медіа ресурс має спеціальні, некомерційні умови співпраці. До того ж, YouControl почав співпрацю з вишами, щоб майбутні журналісти та фінансисти мали змогу познайомитися з сучасними інструментами ділової розвідки.

Сергій Мільман, засновник YouControl

- Якщо розглядати бізнес, то система використовується для того, щоб перевіряти контрагентів, досліджувати зв'язки цих контрагентів, досліджувати їх надійність, перевіряти, наскільки співпраця з ними може загрожувати репутації компанії, таке інше.

У планах платформи – розширити мережу своїх інструментів, підключати інші ресурси, які ще не задіяні у роботі, зокрема ті, що стосуються декларацій, платежів, земельних реєстрів. 

Наразі в Україні, говорить Сергій Мільман, діє близько п'яти подібних сервісів.

Стрічка новин