У Полтаві вчили як отримати гроші для культурної індустрії

У Полтаві вчили як отримати гроші для культурної індустрії

Керівниця Національного бюро «Креативна Європа» Юлія Федів у Полтаві навчала представників громадськості писати грантові заявки на отримання фінансування від цієї організації.

Програма ЄС «Креативна Європа» покликана допомагати культурним індустріям, зокрема й в Україні, передає представник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Роман Повзик.

За словами Юлії Федів, для багатьох економіка — це перш за все індустрія, заводи. Проте наше суспільство проходить шлях від індустріального до інноваційного суспільства. І на тут уже креативні індустрії займають певну частку в економіці країни. Так, у Великій Британії вона складає 10% від всього ВПП. 

«Творчі професії можуть приносити дохід. У нашому суспільстві є стереотип, що культура — це щось дотаційне. Так, наприклад, вважає Міністерство фінансів, яке виділяє кошти у цю сферу за залишковим принципом. Натомість культура може приносити гроші,» - говорить керівниця бюро.

У Європі розділяють 14 класів креативних індустрій. До них, наприклад, відносяться і кіно, і ІТ, і віртуальну та доповнену реальності. Тобто ця сфера не стоїть на місці, а рухається разом з передовими технологіями.

«Відповідно у Полтаві можна запустити зустрічі, де ви будете напрацьовувати ваші візитівки. У вас є Кругла площа, є будинки, які можна ревіталізувати, зробити Гоголь-центр, фестиваль,» - додає Юлія Федів.

Також керівниця радить робити продукт на стиці кількох секторів. Він має бути не лише культурним, але й культурно-соціальним, аграрно-культурним, щоб сфери були цікаві для різних груп населення. Наприклад, у Києві створили арт-кластер для людей похилого віку. Також вона радить організувати більше зустрічей громадських активістів між містами, оскільки тут в Україні дуже низька комунікація. Варто не забувати про міста-партнери, які є за кордоном у кожного міста. Це теж експертний, ідейний та фінансовий ресурс.

«У вас потенціал, на мою думку, великий. Він історичний, культурний, духовний. Є й інші сфери, які ви можете розвивати,» - наголосила Юлія Федів наостанок. 

Стрічка новин