Полтавщина посідає 6 місце за обсягом реалізації промислової продукції

За півроку цей показник склав 76 млрд гривень. Про ці та інші підсумки соціального та економічного розвитку регіону йшлося на засіданні колегії ОДА.

Перше місце за показником економічної ефективності регіонів, шосте – за обсягами реалізованої промислової продукції, третє – за молочною продуктивністю корів. Полтавщина, кажуть чиновники, у першому півріччі 2017 має позитивну динаміку в різних галузях.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- За перше півріччя індекс промислової продукції становить 98%, хоча по Україні ця тенденція залишається на рівні 94%. Саме індекс машинобудівної галузі, і саме підприємства машинобудування забезпечили розвиток промислового комплексу на рівні 140,5%, індекс металургійної галузі становив близько 130%.

Важливим показником економічного благополуччя регіону, говорить Інна Іщенко, є будівельна активність.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Будівельна активність у нас якраз в першому півріччі виявилася досить активною, оскільки темпи зростання виконаних будівельних робіт збільшилися майже на 50%. Це – 47%. Сума виконаних будівельних робіт становить 2,5 млрд гривень.

Надходження до бюджетів усіх рівнів в області становлять більше 17 млрд гривень, що на 41,% більше, ніж за відповідний період 2016 року. До місцевих бюджетів надійшло податків, зборів та платежів на суму понад 4 млрд грн. Приріст – 40%.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА

- Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилися надходження до загального фонду в усіх містах обласного значення, об’єднаних територіальних громад та районах області. Серед міст обласного значення найбільший приріст доходів до бюджетів Лубен та Гадяча, серед районів – Козельщинського та Кременчуцького, серед об’єднаних територіальних громад – Скороходівської, Клепачівської та Семенівської.

Місцеві бюджети за перше півріччя поточного року з Державного бюджету отримали субвенції на соціальні виплати населенню в сумі понад 3 млрд гривень.

Стрічка новин