Рік тому в кожному районі області з'явилися бюро правової допомоги

Ця соціальна програма Уряду дає змогу будь-кому отримати безкоштовну правову консультацію, а окремим категоріям – весь спектр правової допомоги. Річницю результативної роботи відзначили у приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги засіданням керівної ради.

Рік тому у кожному районі області на повну запрацювали бюро правової допомоги. Система безоплатної правової допомоги на Полтавщині складається з Регіонального центру, чотирьох місцевих центрів (двох – Полтавських, Кременчуцького та Лубенського) та 23 бюро. В останніх надаються юридичні консультації та забезпечується доступ громадян до електронних сервісів Мін'юсту.

Майже всі, хто працює в цій системі, – молодь. Директор Регіонального центру Олександр Черчатий говорить: свого часу ставку зробили на молодих спеціалістів, і не прогадали.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській обл.

- Окрема подяка нашим адвокатам, які працюють в нашій системі. Адвокатів ми відбирали за конкурсним відбором, складали контракти, і сьогодні вони активно працюють як в кримінальному процесі, і ми констатуємо, що кількість доручень, даних лише в кримінальному процесі регіональним центром, різко зросла, і Полтавська область сьогодні йде на рівні з містами-мільйонниками.

Якщо в минулому році, говорить Олександр Черчатий, доручень адвокатам у кримінальних справах було видано 4,5 тисячі, то цього року – вже близько чотирьох тисяч. За кожним з цих доручень – людські долі та їх проблеми, тому що не завжди людина, яка звинувачується, винна.

Надихають правовиків й інші результати. 

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській обл.

- Фактично, удвічі більше клієнтів звернулося до наших центрів, а це - близько 18 тисяч відвідувачів, які звертаються до наших працівників з абсолютно різним спектром правової допомоги, починаючи від звичайних роз'яснень і консультацій.

Завдання, яке ставлять перед працівниками і перед системою зараз, – робота над посиленням саме правової спроможності територіальних громад. Це – один із ключових напрямків, який освоюють на теренах Полтавської області.

Пишаються тут і співпрацею з ОДА, ОР, підписаними з ними угодами.

Володимир Микійчук, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

- Одним із статуних положень нашої Асоціації є надання юридичної допомоги. Тому ми сьогодні тісно співпрацюємо з регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомги, ми проводимо виїзні семінари, кущові, ми навчаємо депутатів всіх рівнів, також в наших планах – навчати юристконсультів виконавчої влади.

Річницю відзначили засіданням керівної ради. Керівники бюро поділилися позитивним досвідом захисту прав клієнтів, створення мережі мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію