На «Полтававодоканалі» показали, як роботизована техніка може лагодити труби

Нові технології в обстеженні та ремонті комунікацій презентували на підприємстві «Полтававодоканал». Обладнання, яке економить час, гроші та трудові ресурси, представили закордонні виробники. Його можливості перевіряли на найдавнішому колекторі Полтави по вулиці Південній.

Обладнання ХХІ століття цього дня оглядають на території комунального підприємства «Полтававодоканал». Ці автомобілі, нашпиговані різними сучасними пристроями, кажуть ті, хто презентує техніку, дозволять значно полегшити ремонти каналізаційних мереж.

Андрій Кіт, комерційний директор компанії, яка презентує обладнання

- Якщо у нас в трубах виникає якась проблема незрозуміла: часто забивається каналізація, є якісь аварійні прориви, і не зрозуміло, де вони і як розміщені, для цього застосовується роботизована система для телеінспекції труб.

Візок спускають в каналізаційний колодязь спеціальним краном. Після цього зображення з камери виводиться на монітор. Таким чином можна проводити обстеження каналізаційних труб. Ці технології, кажуть представники компанії, здатні заощаджувати ресурси: грошові, часові та людські. Адже обладнання може не просто оглянути аварійну ділянку, а й з легкістю полагодити її.

Андрій Кіт, комерційний директор компанії, що презентує обладнання

- Під'єднується пакер, який заводить у трубу ось таку манжету, якою можна здійснити безпосередньо ремонт місця пролому або тріщини в трубі. Під'їжджає камера. Оператор за допомогою камери бачить місце пролому, виставляє правильно пакер. Тиском надувається манжета, розжимається, і антизламні замки відкриваються. Назад вони вже не повертаються, і таким чином герметизується місце безпосереднього пролому в трубі.

Ця властивість нової техніки, кажуть на підприємстві «Полтававодоканал», є досить цікавою. Адже відеодіагностика – це запорука успіху будь-якого ремонту.

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»

- Залягання мереж дуже глибоко – від 5 до 9 метрів. Тому діагностувати перед тим, як приймати рішення про ремонт, про заміну, треба обов'язково. Іноді ми ліземо на 8-9 метрів, не знаючи, що там і які ремонтні роботи необхідно буде виконувати.

Техніка не дешева. Один такий автомобіль з повним комплектом обладнання може обійтися у кілька мільйонів гривень. Тож придбання сучасних пристроїв для ремонту полтавським «Водоканалом» залежить від вирішення фінансового питання.

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»

- У планах є попросити бюджетних коштів на цю техніку. На жаль, на підприємстві сьогодні своїх вільних коштів на придбання дороговартісної техніки немає.

Чи дійсно техніка виправдовує свої кошти, комунальники Полтави перевіряли як-то кажуть «у польових умовах». Разом із закордонним обладнанням виїхали на колектор, який був заснований ще у 1929 році. Там разом із експертами працівники «Водоканалу» побачили нові технології в дії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію